Petra (46): Randila jsem s mamánkem, i v padesáti letech poslouchal maminku na slovo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 53
zena 53

Po nevydařeném manželství, ze kterého jsem před čtyřmi lety doslova utekla, jsem si od vztahů chtěla dát na nějakou dobu pauzu. Kvůli svému bývalému manželovi jsem byla muži obecně natolik znechucena, že jsem neměla sebemenší zájem s nějakým z nich cokoli navazovat. Po dlouhé pauze, kterou ale vesměs hodnotím velmi pozitivně, jsem začala mít pocit, že mi blízkost druhého člověka začala chybět. Proto jsem se seznámila s Bořkem.

Měla jsem pár pochybností

Bořek je o čtyři roky starší než já. Když jsme se seznámili, bylo mu čerstvých padesát let. Na svůj věk ale rozhodně nevypadal, očividně o sebe hodně pečoval, což mi na něm od prvopočátku velmi imponovalo. Navíc jsem byla smířená s tím, že žena v mých letech nemůže navazovat vážnější vztahy se zajíčky, takže jsem se s udržovaným padesátníkem musela smířit.

Už od začátku jsem měla sama v sobě pár pochybností, zejména pokud šlo o Bořkovy předchozí vztahy. Prozradil na sebe, že mu to s ženami příliš nevychází, jedním z důvodů byl fakt, že si nerozuměly s jeho maminkou. Cožpak jsem ho ale zrovna já mohla soudit? Byla jsem rozvedená, a pokud bych měla být upřímná – s matkou svého bývalého muže jsme si taky nikdy nijak zvlášť do noty nepadly.

Nechávali jsme tomu volný průběh

Po mé vztahové odmlce, kterou jsem sama sobě naordinovala po rozvodu, jsem nikam nespěchala a s Bořkem se domluvila, že tomu mezi námi necháme volný průběh a uvidíme, jak se to nakonec celé vyvrbí. Ačkoli souhlasil, jeho odůvodnění mě velice zaskočilo. Řekl mi totiž, že i jeho mamince se to zdá jako dobrý nápad, abychom netlačili na pilu. To bylo poprvé, co mi začalo docházet, že tady bude něco hodně špatně…

Co maminka zakázala, to se nesmělo

Že má Bořkova maminka na již dávno dospělého syna až příliš velký vliv mi od toho dne docházelo stále více a více. Další nepříjemné zjištění přišlo měsíc po našem seznámení, kdy jsem byla nemile zaskočena, že Bořek stále bydlí s mámou. A ne proto, že by na tom ve svých letech jeho maminka nebyla zdravotně nejlépe. On se od ní ani nikdy neodstěhoval! Tehdy už mi v hlavě blikaly snad všechny červené kontrolky.

U nich doma vládla ženská ruka. Co maminka zakázala, to se nesmělo. Když Bořkova máma rozhodla, že bude lepší, aby mě místo do kina vzal jen na procházku, aby neutrácel, nešli jsme do kina, ale tři hodiny jsme chodili po městě. Až tak absurdní to celé bylo.

Opět jsem se zklamala

Ve vztahu s mamánkem, kterým Bořek stoprocentně byl, jsem vydržela čtyři měsíce. Během této doby jsem měla pocit, že nechodím s ním, ale s jeho matkou. O všem totiž rozhodovala ona, ať už šlo o trávení našeho společného času, volbu jídla na večeři nebo o to, jestli se uvidíme v pátek, nebo až v sobotu. Po této zkušenosti jsem opět znechucena muži, opět jsem se zklamala a jsem na hodně dlouhou dobu vyléčená.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články