Petra (43): Odvezl mého psa do útulku bez mého vědomí. Nechápe, proč se s ním rozcházím

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zdroj: 123RF.COM

Než jsem potkala Dominika, byl pro mě jediným přítelem můj dvouletý bígl. Dlouho jsem žila sama, ale díky psovi jsem začala pracovat na svojí postavě, chodit s ním běhat. Když jsem zrovna netrávila čas v práci, nebyla jsem doma osamělá.

Rexar pro mě byl donedávna vším

Před několika měsíci jsem se seznámila s mužem, který byl stejného věku jako já, milý, sympatický a vtipný. Po několika dnech scházení to mezi námi začalo vypadat vážně. Měla jsem zrovna problémy s bydlením, měl mi končit nájem. Dominik mi proto nabídl, abych se k němu nastěhovala. Souhlasila jsem. Myslela jsem, že čtyři měsíce stačí k tomu, abych člověka poznala.

Můj pes se v novém bytě necítil dobře. Začal dělat problémy

Zdroj: 123RF.COM

Rexar je dobře vycvičený pec. Jenomže byl zvyklý na stálé místo a po přestěhování začal dělat problémy. Dominikovi i mně několikrát roztrhal boty, také začal v bytě očůrávat polštáře a postel. Snažila jsem se to omluvit tím, že si brzy zvykne.

Dominik z počátku souhlasil a dokonce si psa celkem oblíbil. Jenomže ani po měsíci se Rexarova povaha nezměnila. Dál značkoval a nedokázal nám pomoci ani odborník.

Jednou jsem přišla domů a Rexara jsem nemohla najít. Proto jsem psala Dominikovi do práce, jestli ho třeba nevzal s sebou, nebo se nevrátil dřív a nešli společně na procházku. Přítel mi oznámil, že když po návratu z práce šlápl do psího výkalu, bylo toho už na něj moc a odvezl psa do útulku.

Rexara jsem získala zpátky. Odstěhovali jsme se. Dominika už nechci vidět

Zdroj: 123RF.COM

Okamžitě jsem zjistila, kam ho odvezl, a jela celou situaci napravit. Zaměstnancům útulku jsem byla k smíchu, naštěstí jsem měla k psovi papíry, které potvrdily, že mluvím pravdu. Ještě ten den jsem se odstěhovala ke kamarádce a do týdne jsem si našla nový byt. Dominik se mě snažil několikrát kontaktovat. Nechápal, proč jsem se s ním najednou rozešla.

Začal na mě být dokonce nepříjemný. Vedl řeči o tom, že mi záleží víc na psovi než na něm. Asi má v tomto pravdu. Rexar mi byl vždy přítelem a bez povolení udělat něco takového, jako ho ode mě odloučit, zkrátka Dominik neměl. Ano, dala jsem přednost psovi, ale jde také o to, jak se můj expřítel zachoval. Nedokázala bych být s někým, kdo nechápe, jak moc mi na něčem nebo na někom záleží.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články