Petra (33): Kartářka mi vyložila znepokojivý osud. Kdyby tohle řekla vám, budete se cítit jak prašiví psi

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
zena 34
Zdroj: Shutterstock

Návštěva kartářky byla pro Petru jen legrace. Ta se ale změnila v noční můru. I když tomu, co jí žena řekla, dodnes nevěří, naštvalo jí to natolik, že se dokonce i pohádala s kamarádkou, která jí kartářku doporučila.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Jedna známá mojí kamarádky se věnuje kartářství. Má sice i normální zaměstnání, ale po večerech vykládá za peníze u sebe doma karty. Když jsem se tomu smála, kamarádka Hanka mi řekla, že u ní sama byla a několikrát se potvrdilo, že se její předpovědi plní,“ říká Petra.

„Nevěřila jsem tomu, tak mi dala Hanka na kartářku kontakt. I když mi to přišlo šílené, rozhodla jsem se to vyzkoušet. Říkala jsem si, že se dozvím maximálně něco, co nebude pravda, a že vlastně o nic nejde. Nečekala jsem ale, že mě bude žena urážet a ponižovat.“

Už když mi podávala ruku, byla mi nesympatická

„Přes internet jsem si domluvila s kartářkou schůzku. Už když na mě poprvé promluvila svým nepříjemným hlasem a podala mi ruku, cítila jsem z ní něco, co se mi nelíbilo,“ říká čtenářka.

Petra popisuje, že kartářčin domov byl až nepříjemně přehlcený vůní svíček a vonných tyčinek, které měla zapálené snad čtyři v každé místnosti. Petru odvedla do malého pokoje, posadila ji ke kulatému stolu a sedla si naproti ní.

„Ještě dřív, než vytáhla balíček karet, mi sdělila, že vypadám jako někdo, kdo bude mít v životě tunu problémů. Ptala se mě, jestli mám partnera, a když jsem odpověděla, že ano, odsekla, že se tomu dost diví. Už v tu chvíli jsem se chtěla zvednout.“

Petra ale nakonec počkala, až začne žena rozkládat po stole karty. A nestačila se divit, co se dozvěděla. „Já viděla jenom obrázky na kartách. Ona viděla, že jsem neschopná žena, kterou brzy vyhodí z práce. Taky mi řekla, že se se mnou můj přítel asi rozejde a najde si někoho lepšího. Měla bych se prý nad sebou zamyslet a začít se více snažit.“

Čtenářka dodává, že její výsledky v práci jsou nadprůměrné a se svým přítelem má vztah více než skvělý. Když odcházela od kartářky, ani jí nepodala ruku, jen jí řekla, že se nejspíš ve všem mýlila.

„Ona mi odsekla, že se nikdy nemýlí, a že nakonec uvidím. Samozřejmě, že se nic z jejích předpovědí dodnes nestalo, podařilo se jí ale rozházet můj vztah s Hankou. Povím vám, jak.“

Postavila se na stranu té šílené babizny

Asi měsíc po návštěvě kartářky se Petra s Hankou po dlouhé době potkaly v kavárně.
„Myslela jsem si, že se společně zasmějeme tomu, jak na mě byla kartářka nepříjemná, ale mýlila jsem se.“

Hanka začala Petře vyčítat, že je nevděčná, že se ke kartářce chovala nevrle a že prý si jí ještě ten den kamarádka stěžovala, aby jí už nikdy nedohazovala nové zákazníky.

„Nakonec jsem tak od Hanky dostala vynadáno za to, že jsem se nenechala ponižovat a mluvit si do života nějakou šílenou ženskou. Pohádala jsem se i s ní a odešla naštvaná z kavárny.“

S odstupem času se sice Petra s Hankou usmířily, jejich názor na kartářství se ale liší. A tak o něm, ani o návštěvě Hančiny kamarádky, už raději nemluví.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články