Pavlína (47): Maminka naletěla energo šmejdům a málem skončila v exekuci. Díky aplikaci mám její vyúčtování pod kontrolou

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Prarodiče pomůže ochránit i mobilní aplikace, kterou nabízí např. GazelaEnergy.cz

Moji rodiče bydleli celý můj život v malém sídlištním bytě na kraji města. V tom samém, ve kterém jsme s mojí starší sestrou vyrůstaly. Sestra se potom odstěhovala do Prahy a já se vdala a usadila ve stejném městě, kde jsem se narodila. S manželem jsme koupili domek, který je od bytu rodičů vzdálený jen pár stovek metrů a naše životy zůstaly dost propojené.

Rodiče byli vždy i přes svůj pokročilý věk velmi aktivní lidé, měli zahrádku, jezdili na výlety, starali se o vnoučata, prostě si užívali podzim života se vším všudy. Když můj táta před pár lety zemřel na rakovinu, mamince se život obrátil vzhůru nohama a rychle se začala zhoršovat její fyzická i psychická kondice. Celá rodina se semkla a snažila se jí držet nad vodou a v dobré náladě, po tátově smrti už to ale nikdy nebyla tak úplně ona. A tak, jako se ona celý život starala o nás, jsem se začala starat já o ní.

Staří a osamělí lidé jsou dobrý terč

Zastavím se u ní skoro každý den, vařím, uklízím, nakupuji, chodíme na procházky. Naštěstí mám skvělého manžela, který mi pomáhá a tak nejsem na dvě domácnosti a práci na plný úvazek sama. Často ale bývám vyčerpaná.

Celou situaci notně zkomplikovalo, když jsem asi před rokem našla při uklízení sekretáře složku s logem, které mi nebylo povědomé. Zeptala jsem se jí, co ve složce má a ona mi vyprávěla, jak se tam za ní stavili na návštěvu takoví moc sympatičtí páni a zařídili jí levnější elektřiny, aby jí zbylo víc z důchodu. Smlouvu si prý moc nečetla, protože na ni neviděla a návštěva měla na spěch. Byla jsem v šoku. Máma měla vždycky zdravého rozumu za celou rodinu, vůbec by mě nenapadlo, že takovým podvodníkům naletí. Až v ten moment mi došlo, jak stáří, osamělost a stesk dovedou změnit člověka k nepoznání.

Prarodiče pomůže ochránit i mobilní aplikace, kterou nabízí např. GazelaEnergy.cz

Právník, hrozba exekucí a půl roku stresu

I když jsem o případech energo šmejdů sama slyšela v televizi několikrát, vůbec mě nenapadlo, že se to může stát i v naší rodině. Snažila jsem se nevýhodnou smlouvu zrušit, ale byla naprosto neprůstřelná. Z výše sankcí se mi protáčely panenky. Zprostředkovatel dělal všechno proto, aby nám odchod znepříjemnil, dokonce nám vyhrožovali exekucí. Nakonec jsme si museli najmout právníka, který nám pomohl se z toho vysekat. Celou rodinu to zaměstnalo na víc jak půl roku.

Další podvod už nám díky aplikaci nového dodavatele nehrozí. A ještě ušetříme

Nejvíc se maminka bála toho, že když nevýhodnou smlouvu vypoví, vypne jí poskytovatel proud. Jednoduchý a logický krok by byl návrat k původnímu velkému dodavateli. Manžel ale zrovna tou dobou revidoval účty za plyn a topení v našem domečku, které se poslední roky vyšplhaly do nebe. Přes různé spotřebitelské weby pak našel dodavatele, který ostatní převálcoval cenou i férovými podmínkami. A tak jsme maminčin byt připojili jednoduše ke Gazela taky. A všechno jsme vyřídili jednoduše v aplikaci.

Po hrozné zkušenosti se šmejdy jsem opravdu ráda, že mám maminčino vyúčtování na jedno kliknutí ve svém telefonu a můžu si být jistá, že zase někomu nenaletěla. Prostě teď jen říká, že se jí o energie stará dcera. A vzhledem k tomu, že je všechno online v aplikaci, nemusela ani nikam chodit kvůli podpisu smlouvy, což je pro dámu, které je 75 let, opravdová výhoda.

Díky tomu, že si v Gazele nemusí platit pobočkovou ani obchodnickou síť, nám nabídla opravdu skvělou cenu. Veškeré papírování spojené s přepisem vyřídili za nás a nám se konečně povedlo stlačit naše tučné účty za energie a investovat do něčeho lepšího. Ve stažené aplikaci, kterou najdete na webu www.gazelaenergy.cz, jen vyplníte pár nezbytných údajů, pak přiložíte fotku vyúčtování od stávajícího dodavatele a zakrátko vám přijde porovnání, ze kterého snadno zjistíte, zda je pro vás Gazela cenově výhodnější. Ceník je jednoduchý a stejný pro všechny.

Autor: redakce

Související články