Pavlína (37): Chci dítě, ale ten pravý nikde aneb Dilema umělého oplodnění

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
85342431 s
85342431 s

Měla jsem téměř dvanáctiletý vztah, který bohužel skončil. Dál jsme si už nerozuměli a přítel nechtěl mít děti. Raději si užíval, cestoval a chodil na večírky. Nemělo cenu s takovým člověkem pokračovat, já chtěla rodinu! Nakonec jsem se rozhodla pro cestu umělého oplodnění.

Žila jsem s mým bývalým přítelem skoro deset let, ale scházeli jsme se už téměř dvanáct. Byla to velká láska, ale každý jsme nakonec chtěli něco jiného. Bez přestání mi sliboval, jak budeme mít děti. Dokola opakoval, že chce ještě zažít další dovolenou, pak měl jinou práci nebo nové bydlení. Bylo to pořád něco. Neustále jsem čekala, až bude připravený. Dnes je mi už třicet sedm let a nedokážu si představit, že znovu začnu od začátku. Rozešli jsme se v dobrém, ale doufala jsem, že si to rozmyslí a vrátí se ke mně. Místo toho si našel mladou dívku, která nemá ještě ani dvacet pět. Zdrtilo mě to, ale já chtěla dítě za každou cenu.

Vzala jsem osud do svých rukou

Nechtěla jsem už déle čekat a připadalo mi, že mi utíká čas. Neměla jsem náladu se opět s někým seznamovat a doufat, že další muž bude připravený na dítě. Já ho chtěla okamžitě a klidně i bez něj! Nicméně česká legislativa vám neumožnuje podstoupit umělé oplodnění bez partnera. Nežijeme někde v Americe nebo v romantickém filmu. Byla jsem zklamaná, ani ve snu by mě nenapadlo, že by to mohl být nějaký problém.

Zdroj: 123RF.COM

Nebude to snadné

Našla jsem si jednu společnost, který se tím zabývá a vysvětlili mi vše důležité k dosažení mého snu. Zaplatíte nehoráznou částku peněz a musíte ještě několik dní strávit v zahraničí. Když se zadaří, tak se budete vracet jako novopečená budoucí maminka. Rodina mě od toho odrazovala, prý vychovávat dítě bez mužské pomoci je nesmysl. Já s partnery ztratila už podstatnou část svého života, tak jsem nechtěla marnit další roky jejich hledáním. Řekla jsem si, že to prostě zvládnu sama.

Na adopci můžu zapomenout

Byla jsem hrozně nervózní a neustále mě upozorňovali na to, že to nemusí okamžitě vyjít. Necítila jsem žádnou změnu, ale přicházelo obrovské zklamání. Já asi opravdu nebudu těhotná! Stálo mě to tolik peněz i úsilí a žádné výsledky to neneslo. Začala jsem přemýšlet nad tím, že můžu zkusit adoptovat dítě. Ale když nemáte partnera nebo nejste vdaná, tak vám dítě jen tak nedají.

Můj sen se splnil

Po dvou měsících naprostého zoufalství jsem se prostě smířila s myšlenkou, že žádné dítě mít nikdy nebudu. Nemohla jsem uvěřit vlastním očím, když byl těhotenský test pozitivní! Plakala jsem několik dní a děkovala za ten krásný dar. Nikdy v životě jsem nebyla šťastnější a udělám vše proto, aby se mé dítě mělo dobře.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články