Pavlína (28): Před svatbou byl jako milius, pak se jeho chování od základu změnilo

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
domaci nasili
domaci nasili

Radovana jsem poznala před třemi lety a byla to láska jako z filmu. Konečně mi osud poslal do života muže, který to měl v hlavě srovnané a moc dobře věděl, čeho chce dosáhnout. Po několika nevydařených vztazích, kdy jsem chodila s nevyspělými muži, kteří chtěli chodit každý večer do baru nebo trávit dlouhé hodiny hraním her na konzolích, to pro mě byla velice příjemná změna.

Gentlemani ještě nevymřeli?

Radovana si velmi rychle oblíbili i moji rodiče, především pak moje maminka, kterou dokázal okouzlit úplně stejně jako mě. Moc dobře totiž věděl, co se k ženám sluší i patří – otevřel vám dveře, odsunul židli u stolu, pomohl vám z bundy. Moje maminka jednoho dne pronesla větu, na kterou snad v životě nezapomenu: „Gentlemani ještě nevymřeli.“ A měla pravdu, Radovan se skutečně choval jako pravý gentleman.

Zdroj: 123RF.COM

Po svatbě přišel zlom

Rok po našem seznámení mě Radovan požádal o ruku a já bez rozmýšlení souhlasila. Za tři čtvrtě roku se konala svatba, o které můžu s klidným svědomím prohlásit, že to byl nejkrásnější den mého života. Vedle Radovana jsem se totiž cítila jako skutečná princezna. Byla jsem šťastná a nemohla jsem se dočkat našeho společného života.

To jsem ale nevěděla, že pár týdnů po svatbě Radovan otočí o 360 stupňů a stane se z něho úplně jiný člověk. Jakmile měl totiž Radovan tzv. ptáčka v hrsti, okamžitě nabyl dojmu, že jsem jeho majetek, se kterým může manipulovat.

Jsi moje žena a budeš mě poslouchat!

Zdroj: 123RF.COM

Z původně milého, vyrovnaného a uctivého muže, který se uměl chovat k ženám a zacházel s nimi jako s křehkými květinami, se stal protivný a agresivní despota, který mi ze života udělal peklo. Nejenže si ze mě udělal svou osobní služku, která musela doslova skákat tak, jako on pískal, ale zároveň si myslel, že budu svolná úplně ke všemu, co po mně bude chtít. Často jsem proto slýchávala větu: „Jsi moje žena a budeš mě poslouchat,“ která mi podle jeho názoru měla dát jasně najevo, že nyní jsem pouze jeho majetek, který nemá právo na svůj vlastní názor.

Vydržela jsem to dlouhé tři roky

Vedle Radovana jsem úplně přišla o sebevědomí. Když jsem cokoli chtěla, nejdříve jsem se musela zeptat svého muže, jestli mi to dovolí. Vyrazit s kamarádkou na kafe nebo skleničku vína? Jen když se to manželovi hodilo! Pozvat si domů rodiče nebo sourozence? Jen když měl manžel náladu! Koupit si něco nového na sebe? Jen když manžel dovolil!

Zdroj: 123RF.COM

Rychle jsem pochopila, že vedle Radovana šťastná rozhodně nebudu. Přesto jsem však vedle svého manžela vydržela dlouhé 3 roky, během kterých jsem ho musela poslouchat na slovo. Zatímco já musela mít na všechno svolení a na všechno jsem se ho musela ptát, on si mohl dělat, co chtěl, a stejně tak si mohl i vynutit, na co měl chuť – ačkoli jsem třeba vůbec neměla chuť na nějaký intimní život, podle Radovana jsem jakožto jeho žena byla povinná.

Po třech letech se ze mě stávala chodící troska, za vysvobození mohu vděčit své mamince, která mě nenechala padnout až úplně na dno, naopak mi pomohla udělat ten razantní krok od Radovana odejít a požádat o rozvod. Doufám, že nyní mi bude už jen lépe.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články