Pavla (44): Manžel se vrátil z práce jako vyměněný, vůbec jsem ho nepoznávala. Druhý den si zabalil věci a odešel

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 17
zena 17

Nikdy bych nevěřila, že se během jednoho dne může člověk tak změnit, zbavit se některých myšlenek a přijmout jiné jen kvůli jednomu člověku. Během několika hodin v podstatě úplně přehodnotit svůj život a rozhodnout se opustit ženu a dítě. A rozhodně by mě nenapadlo, že by něco takového dokázal můj manžel.

Tak začíná příběh Pavly, která se po prvotním šoku ze ztráty svého manžela a také otce jejich společného syna vzpamatovala a rozhodla se svěřit se svým příběhem.

Čtyřiačtyřicetiletá žena zůstala na všechno sama

Pavla už půl roku vychovává pětiletého Adámka úplně sama. Musela si ke svému zaměstnání přibrat ještě večerní práci z domu, aby zvládala finančně zabezpečit sebe i dítě. Manžel jí sice posílá měsíčně výživné na syna, ta minimální částka ovšem podle Pavly jen těžko nahradí celou výplatu.

„Jednou zkrátka přišel s práce s tím, že si skvěle popovídal s kolegyní. Řekl mi jenom, že všechno, co doposud dělal, by chtěl změnit. Souhlasila jsem, protože mluvil o cvičení, dietách a kompletní očistě organismu. Nevěděla jsem ale, že tahle jeho očista zahrnuje také zbavení se vlastní rodiny,“ svěřuje se Pavla. Ta byla zprvu z manželova rozhodnutí odejít od rodiny smutná a zklamaná, později tyto pocity vystřídal hněv.

Podle Pavly je v tom víc než jen změna osoby

Zdroj: Viacheslav Iakobchuk/123RF.COM

„Můj muž byl vždycky tak trochu zbabělec a utíkal od problémů. Když mu v práci nevyšla jedna věc, raději dal výpověď, než aby se smířil s trochou posměchu od kolegů. Myslím, že i tentokrát to byl útěk. Podezřívám ho z toho, že v práci došlo k něčemu víc než jenom k rozhovoru s kolegyní. Bál se, že na nevěru přijdu, a proto se raději sebral a odešel ode mě.

Nejdřív jsem se ho snažila přemlouvat, aby se mnou zůstal. Plakala jsem a nechápala, proč by se vykašlal na mě a na syna kvůli jednomu hloupému rozhovoru s kolegyní. Později jsem si ale uvědomila, že i kdyby se vrátil, už to nebude ten člověk, kterého jsem milovala. Ztratila jsem v něho důvěru. Změnil se a zklamal mě i malého Adama. Můj život se úplně změnil a já ho za to nenávidím.“

Pavla ale nakonec dodává, že všechno zlé je k něčemu dobré. Osamostatnila se, naučila se být finančně více nezávislá a nedávno potkala nového muže, se kterým by možná mohla být šťastná.

Pavla, Zlín

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články