Pavla (41): Viděla jsem ve městě manžela s mou nejlepší kamarádkou. Ten to popřel. Já mu zabalila věci, aby odešel

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
sbalit kufr
sbalit kufr

Jestli něco opravdu nesnáším, je to lhaní. Snesla bych cokoli. Ponížení, dluhy, nejspíš i nevěru. Ale pokud mi někdo lže, tak u mě skončil. Můj muž to ví, přesto však měl důvod riskovat náš vztah a lhát mi o něčem, co jsem na vlastní oči viděla. Myslím, že kdyby mi řekl pravdu, manželství by zachránil, jenomže on všechno popřel.

Jsme spolu pět let. Za tu dobu se známe velmi dobře. Já navíc znám jeho kamarády a on ty moje. Netušila jsem, že seznámení s mojí nejlepší kamarádkou bude kámen úrazu.

Viděla jsem je společně v parku. Oba to zapírají

Byla to vlastně docela náhoda, že jsem šla kolem. Stavovala jsem se v lékárně pro sirup našemu nemocnému synovi. Všimla jsem si, že manžel sedí v parku s Janou. Nejdřív mě napadlo, že se třeba jenom náhodou potkali, ale pak jsem si všimla, že se drží za ruce a mají se k sobě až moc. Nevšimli si mě, sledovala jsem je z dálky.

Zdroj: 123RF.COM

Mohla jsem je konfrontovat rovnou, ale kdoví proč, šla jsem domů a přemýšlela, co vlastně manželovi řeknu. Když přišel domů a já se ho ptala, kde byl, odpověděl, že v práci. Na moje obvinění z toho, že jsem ho viděla v parku, reagoval tak, že jsem se spletla. Stejně tak i moje kamarádka, když jsem jí volala, zněla překvapeně, že prý s mým mužem v parku určitě nebyla. Já ale vím, co jsem viděla.

Lhaní neodpouštím

Zdroj: 123RF.COM

Možná, kdyby oba přiznali pravdu, neřešila bych teď rozvod. Náš syn by nepřišel o otce a já o nejlepší kamarádku. Nevěru bych odpustit dokázala, ale to, jak si oba myslí, že jsem naivní, to je pro mě zkrátka příliš. Nemohu jim věřit. A takové lidi já kolem sebe zkrátka nechci.

Myslela jsem, že třeba dodatečně oba přiznají, že mám pravdu, a omluví se, ale oni stále trvají na svém. Prý jsem paranoidní. Začínám si myslet, že jsem se opravdu mohla jenom přehlédnout, jenomže splést si dva cizí lidi se dvěma nejbližšími, to by byla opravdu obrovská náhoda. Nenechám se sebou zametat, rozhodla jsem se dva lháře ze svého života vytěsnit. Manželovi jsem sbalila kufry ještě ten den, kdy se celá událost stala. Několikrát se ke mně snažil vrátit, až se žádostí o rozvod pochopil, že už není cesty zpět.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články