Pavla (37): Prý potřebujeme změnu, navrhl mi otevřené manželství

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
nastvanazena
nastvanazena

S manželem jsme letos oslavili kulaté desáté výročí svatby. Byla jsem přesvědčená, že i po první dekádě to mezi námi naprosto skvěle funguje. Manžel ale náš vztah očividně vnímal úplně jinak, proto mi před nedávnem navrhl něco, co mi naprosto vyrazilo dech.

Neměla jsem pocit, že by v našem manželství panoval stereotyp

I po deseti letech manželství mohu s klidným svědomím tvrdit, že si s manželem rozumíme stále tak dobře, jako když jsme spolu začínali. Vzájemně se doplňujeme a jsme pro sebe nejen partnery, ale i nejlepšími kamarády. Možná i proto jsem neměla ani ten sebemenší pocit, že by v našem manželství panoval stereotyp. Manžel byl ale opačného názoru. Řekl mi, že se nudí a přijde mu, že je každý den po mém boku stejný jako ten předchozí.

Zdroj: 123RF.COM

Prý potřebujeme změnu

Před nedávnem mezi mnou a manželem proběhla výměna názorů. Nebudu tvrdit, že máme naprosto idylické manželství, ve kterém se nikdy nehádáme. Tu a tam je zkrátka potřeba trochu pročistit vzduch. Po poslední hádce ale manžel přišel s návrhem, kterým mě naprosto ohromil. Bohužel v tom špatném slova smyslu.

Prý potřebujeme změnu, zněla jeho slova a já v tu chvíli ještě netušila, co bude následovat. Manžel by chtěl, abychom měli otevřené manželství, ve kterém se budeme moci nezávazně vídat i s jinými lidmi. Zpočátku mi nedošlo, co tím vlastně myslí. Pak jsem ale měla jasno: chtěl si užívat s jinými ženami!

Zdroj: 123RF.COM

Bála jsem se, že mě opustí. Proto jsem s jeho nápadem souhlasila

Manželův návrh mi vyrazil dech. Svého muže jsem nade všechno milovala a upřímně jsem si nedokázala představit, že bych měla být i s někým jiným – byť jen nezávazně. Ale naznačil, že pokud bych s jeho nápadem nesouhlasila, mohlo by se stát, že by se chtěl rozvést. Neřekl to přímo, ale z jeho slov jsem vycítila, že by mohl uvažovat o tom, že mě opustí. Proto jsem s jeho návrhem nakonec souhlasila, a dala tak svému muži to, po čem očividně tak moc toužil: svobodu.

Manžel vídá jiné ženy, já na to nemám žaludek

Netrvalo to dlouho a manžel mi otevřeně řekl, že si večer vyrazí s jednou ženou. Očividně si myslel, že když jsem s jeho nápadem souhlasila, jsem s tím smířená. Proto bez sebemenšího náznaku výčitek opustil náš byt a šel si užívat. Zatímco mi můj muž byl nevěrný, já celý večer proplakala v obýváku na gauči. Neskutečně mě tížila představa, že sdílí intimnosti s jinou ženou. Já na nic podobného nemám žaludek. Neumím si ani představit, že by se mě měl dotknout jiný muž než můj manžel.

Zdroj: 123RF.COM

Manžel se mi hnusí, stále ho ale miluji

Manžel dostal to, po čem toužil. Pravidelně se proto stýká s jinými ženami, které jsou podle jeho slov pouze jednodenní známosti. Vůbec se nezajímá, jestli se i já s někým vídám – považuje to totiž za samozřejmost a já nemám sílu mu cokoliv vysvětlovat. Ať už se totiž stýká s kteroukoli ženou, pokaždé se vrátí domů ke mně.

Poslední dobou se mi ale jeho přítomnost začala hnusit, natož pak představa nějakých vzájemných intimností. Kdykoli manžel žádá naše vzájemné sblížení, představuji si přitom, jak si užívá s jinou ženou a je mi z toho zle. Stále ho ale miluji a neumím si představit, že bych odešla.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články