Patricie (31): Jako Romeo a Julie: naše rodiny si nemohly přijít na jméno, naší lásce to ale nezabránilo

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 14
zena 14

Jen málokdo by neznal Shakespearovu nejznámější hru Romeo a Julie. Snad každý ví, o co v tomto příběhu jde: dva mladí lidé se milují, ale jejich rodiny se nesnáší a brání jejich lásce. Mladé milence nesnášenlivost jejich rodin velmi trápí, proto se ze zoufalosti rozhodnou k tragickému závěru. U slečny Patricie konec sice nenastal, ale mnohdy se s přítelem Mirkem cítili velmi podobně.

Už od začátku Mirka nesnášeli

Mirka jsem poznala v kavárně, kde jsem pracovala po studiu na vysoké škole. Často tam chodil na kávu a zákusek. Zpočátku o mně nevěděl, ale postupem času jsem ho podezřívala, že chodí stále častěji jen proto, aby mě mohl vidět.

Po několika týdnech nesmělého okukování jsme se dali dohromady a okamžitě mezi námi zahořela láska. Nemohla jsem se dočkat, až Mirka představím rodičům. V mých očích byl dokonalý a věřila jsem tomu, že i moje rodina ho uvidí stejně. Bohužel nastal pravý opak. Rodiče Mirka nepřijali a už od samého začátku mu nemohli přijít na jméno. A já nevěděla proč.

Naše rodiny se znaly

Zdroj: 123RF.COM

Vztah mezi Mirkem a mými rodiči mě velmi trápil a já chtěla vědět, co je k jejich nesnášenlivosti vůči mému příteli vede. Netajila jsem se před Mirkem se svými obavami. Nakonec jsme na odpověď přišli úplnou náhodou. Naše rodiny se totiž znaly a neměly mezi sebou dobré vztahy. Bylo to dokonce ještě horší. Nesnášely se!

Sebrala jsem odvahu a zeptala se rodičů, co proti Mirkově rodině vlastně mají. Odpovědí mi bylo, že byli kdysi sousedé, to jsme byli s Mirkem ještě malé děti, a dělali si naschvály. Od té doby jsou jejich vzájemné vztahy na bodu mrazu. Rodiče mi také dali dost jasně najevo, že si nepřejí, abych s jejich synem cokoli měla. Vlastně mi poručili, abych se s Mirkem rozešla.

Nepřáli nám naši lásku

Zdroj: 123RF.COM

Mirkova rodina na tom byla podobně. I jeho rodiče tlačili k tomu, aby mi dal kopačky. Jeho maminka mu o mně říkala, že nejsem dívka pro něho, že má na lepší, že se nemá zahazovat s holkou, která pochází z takové rodiny. Bála jsem se, že nás nesnášenlivost našich rodin rozdělí a my se skutečně budeme muset rozejít.

Nátlak rodičů byl stále větší. Dokonce se jednou moje matka pokusila Mirka odehnat. Potkali se náhodou v obchodě, kde mu máma dala přednášku o tom, že si s ním zničím život. Samozřejmě ho to vzalo a několik dní mi to zatajoval. Nebudu lhát, vztahy našich rodin nás hodně trápí a psychicky nás vyčerpávají. Přesto jsme se ale rozhodli, že se naší lásky nevzdáme. Je nám spolu dobře, milujeme se a sníme o společné budoucnosti. A názory našich rodin jsme se pokusili hodit za hlavu. Nejde to sice úplně, ale snad se s tím nějak naučíme žít.

Patricie, Brno
Fotografie jsou pouze ilustrační.
Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články