Olga (55): Našla jsem mladíka, je mu 25 let. Před měsícem mě požádal o ruku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena56
zena56

Před rokem jsem procházela velkou emoční krizí. Měla jsem pocit, že mám ta nejlepší léta za sebou a můj život začíná postrádat smysl. Byla jsem toho názoru, že ženská po padesátce už zkrátka nežije, ale přežívá. To se ale změnilo, když jsem potkala Robina.

Potřebovala jsem se postavit na nohy

V době probíhající krize jsem zkoušela vše možné i nemožné, abych se zase postavila zpátky na nohy. Kamarádka Jaruška mi poradila, abych si koupila trekingové hole a chodila s nimi na dlouhé procházky, na kterých si úžasně vyčistím hlavu. Proto jsem zavítala do obchodu se sportovními potřebami a byla odhodlaná zkusit něco nového.

Zdroj: 123RF.COM

A tam jsem ho potkala. Sympatického mladíčka, který se mě ochotně ujal, vyslechl si, s jakou představou jsem do obchodu dorazila, aby mi mohl nabídnout to nejlepší. Byl velmi mladý. I přes tuhle skutečnost mě ale nesmírně přitahoval.

Byla jsem tam pečená vařená

U holí to neskončilo. Najednou jsem nutně potřebovala nové boty, novou bundu, nové kalhoty – to všechno jen proto, abych Robina znovu potkala. Při třetí návštěvě si mého zájmu musel všimnout, jinak si nedovedu vysvětlit jeho šibalský úsměv, kterým mě obdařil už ve chvíli, kdy jsem vešla do obchodu. Toho dne jsem si domů odnesla nejen nové trekingové boty, ale i telefonní číslo, na které jsem ještě téhož večera plna očekávání zavolala.

Okolí mě odsoudilo

Začala jsem se s Robinem scházet – od prvních nevinných schůzek jsme se rychle přesunuli k další metě (nebo jak to teď ti mladí říkají) a pouto mezi námi se stále více prohlubovalo. Konečně jsem se zase cítila plná života a elánu, který mi tak dlouho chyběl!

Moje okolí mě odsoudilo. Když nás s Robinem vidí spolu, ušklíbají se, dělají obličeje, mají hloupé řeči. Sousedka na mě dokonce jednou vyštěkla, že je to nechutné a zvrhlé. Mě je ale s Robinem dobře a ani jeho do ničeho nenutím. Je se mnou, protože chce.

Je to vážnější, než jsem si myslela

Vedle Robina jako bych omládla. A bodejť by ne, vždyť je mu teprve 25. Připadám si vedle něho atraktivnější, najednou mám zase chuť žít. Před měsícem mě Robin zaskočil něčím, v co bych nedoufala ani v těch nejdivočejších snech. Požádal mě totiž o ruku. Zpočátku jsem váhala, měla jsem pochybnosti, jestli je to dobrý nápad. Přeci jen je mezi námi obrovský věkový rozdíl. Taky jsem se bála, co by na to řeklo okolí.

„Na okolí se vykašli. Pro mě existujeme jen my dva. Nikdo další mě nezajímá.“ řekl mi Robin s prstenem v ruce a já nakonec souhlasila. Ve svých 55 letech se budu podruhé vdávat.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články