Olga (49): Roky lží a přetvářek. Manžel nejezdil do zahraničí za prací, ale za svou druhou rodinou

od Adéla Vocetková
Zdroj: 123RF.COM

Naše manželství jsem považovala za ukázkové. Svého muže jsem milovala, on miloval mě, měli jsme dvě krásné děti. Finančně jsme se měli dobře díky manželově práci v zahraničí. O to horší pro mě bylo zjištění, že mi celé ty roky lhal. Když jsem zjistila, jaký byl pravý důvod jeho častých cest za hranice, můj život se zbortil jako domeček z karet.

Paní Olga nám napsala e-mail, ve kterém se nám svěřila se svým překvapivým životním příběhem. Prostřednictvím e-mailu nám přiznává, že naletěla muži, kterého dlouhé roky z celého srdce milovala. Když odhalila pravdu, její srdce puklo.

V mých očích to byl pan dokonalý

„Manžel byl v mých očích dokonalý,“ tím začíná e-mail, který nám od paní Olgy přišel. „Když jsem si ho před 27 lety brala, myslela jsem si, že to bude napořád. Byla jsem vedle něho šťastná, náš život neměl chybu.“

Paní Olga popisuje své manželství velmi pěkně. Píše nám, že manželovi porodila dvě krásné děti. Zatímco ona se starala o děti a o domácnost, manžel jezdil do zahraničí, kde pracoval na stavbách. Sice byl často a dlouho pryč, ale domů posílal velmi pěkné výplaty.

Měla jsem dny, kdy jsem si přála, aby změnil práci

„Manželova práce sice byla po finanční stránce moc pěkně ohodnocená, ale na úkor toho, že byl často pryč,“ pokračuje Olga, která dodává, že někdy měla dny, kdy si přála, aby její manžel změnil práci. „Několikrát jsme se na tohle téma doma bavili,“ přiznává. „Prosila jsem ho, aby to přehodnotil i za cenu toho, že budeme mít méně peněz. Chtěla jsem, aby si našel něco tady u nás,“ píše Olga.

Její manžel si ale stál za tím, že lépe placenou práci v České republice nesežene. Svoji manželku přesvědčoval o tom, že za hranicemi dostává třikrát takový plat. Proto Olga vždy souhlasila, aby v práci pokračoval.

Dostala jsem podivný dopis

V e-mailu od paní Olgy dále stojí, že jednoho dne našla po příchodu z práce ve schránce podivný dopis, dle známky byl ze zahraničí. V první chvíli se lekla, že se s jejím mužem něco stalo. V dopise však našla něco možná ještě horšího.

„Klepaly se mi ruce, když jsem ten dopis otevírala,“ přiznává se v e-mailu. „Stálo tam, že bych se měla svého muže zeptat, jaký je pravý důvod jeho častých odjezdů do zahraničí. Vůbec jsem to nechápala.“

Měl ještě jednu rodinu!

„Když se manžel ten týden v pátek vrátil domů, udeřila jsem na něho,“ prozrazuje Olga, jaký měla celá situace další vývoj. „Něco mi říkalo, že mi lže, ačkoli jsem tomu sama nechtěla věřit. Nakonec kápl božskou, ale možná bych byla radši, kdybych se to nikdy nedozvěděla.“ To jsou další slova paní Olgy, které se v jediné minutě zbořil celý svět.

Manžel se jí přiznal, že má v zahraničí ještě jednu rodinu. Prý už se jí chtěl přiznat dávno, ale nenašel k tomu odvahu. Nyní se ale našel někdo, kdo paní Olgu upozornil. „Neumíte si představit, jak hluboce mě to zasáhlo,“ píše zdrcená Olga. „Nejhorší na tom celém bylo, že se manžel rozhodl od nás odejít. Rozhodl se žít se svou rodinou v Německu,“ pokračuje.

V závěru svého e-mailu píše, že je v současné době zklamaná a zoufalá. Zůstala sama, děti jsou již dospělé a brzy se odstěhují. Zradu od manžela ale doposud nevydýchala, ačkoli jí zlomil srdce, stále k němu něco cítí.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články