Olga (42): Dala jsem přednost dobrodružství před láskou. Teď toho lituji, ale není cesty zpět

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena 40
zena 40

Milana jsem poznala před šesti lety a byla to láska jako trám. Okamžitě mezi námi přeskočila jiskra a naše sympatie byly od samého začátku vzájemné. Milan byl skutečně hodný chlap. Nosil mě na rukou. Kdyby mohl, snesl by mi klidně i modré z nebe. Já si ale nedokázala vážit toho, co jsem měla doma, a vedle Milana jsem se rychle začala nudit.

Byl hodný a pozorný, jenže nudný

Milan je ten typ muže, o kterém sní snad každá žena, milý, pozorný, naslouchavý a hodně tolerantní. Pro ženu, kterou miluje, je schopný udělat cokoli. Nehádá se a vždy ustupuje. Kterákoli jiná by si řekla, že Milan je prostě ideální pro život, zkrátka výhra v loterii mezi těmi nezodpovědnými chlapy, kterých je v dnešní době okolo nás taková spousta. Já jeho přednosti samozřejmě také vnímala, ale bohužel jsem se vedle něco začala nudit.

Nebylo to ode mě fér

Zdroj: 123RF.COM

Život vedle Milana byl sice pohádkový, protože mezi námi nevznikaly žádné problémy, Milanovi nedělalo problém pomoct v domácnosti, měla jsem se s ním zkrátka snově. Proto ode mě nebylo fér, že jsem nudu v partnerském životě zaháněla tím, že jsem si hledala náhodné známosti, se kterými jsem se nezávazně pobavila. Potřebovala jsem v životě nějakou akci a vzrušení, kterého se mi vedle milujícího Milana prostě nedostávalo.

Několik let jsem ho proto podváděla a on o ničem nevěděl. Vždy se ke mně choval hezky a ani jednou mi nedal záminku k tomu, abych ho opustila.

Roman měl všechno, co Milanovi chybělo

Pak jsem poznala Romana. I on měl být jen chvilkové rozptýlení, jenže nebyl. U něho jsem totiž našla vše, co mi u Milana tolik chybělo. Byl akční, pořád něco podnikal, chtěl se milovat na netradičních místech, rád se napil a žil skutečně bujarým životem. A to mi na něm strašně imponovalo. Imponovalo mi to na něm natolik, že jsem přijala jeho nabídku, abych společně s ním prakticky ze dne na den odjela do Barcelony, a zažila tak dobrodružství, o kterém se mi ani nesnilo. A já to přijala prakticky bez váhání.

Zdroj: 123RF.COM

Opustila jsem muže, který mě miloval

Náš odjezd byl opravdu narychlo, Roman strašně spěchal a já si myslela, že je to proto, že se nemůže dočkat našeho společného dobrodružství. Milana jsem proto opustila bez jediného slova, nechala jsem mu doma vzkaz, ve kterém jsem ho stručně opustila. Nebylo to ode mě fér, ale touha po dobrodružství byla silnější. A dobrodružství to skutečně bylo, což mi došlo asi měsíc poté, co jsme s Romanem odjeli. Byl na něho totiž vydán zatykač pro krádeže a násilné chování, proto tak spěchal s naším odjezdem. Měl dokonce na svědomí i těžké ublížení na zdraví, jenže to všechno jsem se dozvěděla, až když bylo příliš pozdě.

Půl roku po našem odjezdu Romana našli a zatkli. Zůstala jsem sama v cizí zemi a najednou už jsem měla dobrodružství dost. Najednou mi totiž došlo, že mi chybí Milan. Naivně jsem si myslela, že bych se k němu mohla vrátit, jenže cesty zpět již nebylo. Když jsem se vrátila zpátky do České republiky a Milana vyhledala s cílem se mu plazit u nohou, aby mě vzal zpátky, zjistila jsem, že už má jinou ženu.

Olga, Ostrava
Fotografie jsou pouze ilustrační.
Autor: Nikol Kolomazníková

Názor odborníka

V takové situaci nezbývá než to pojmout jako zkušenost, životní lekci a příležitost. Člověk v takovém okamžiku zjistí, co je pro něj skutečně důležité a má možnost přehodnotit své životní priority a postoje. Důležitou komponentou každého vztahu by měla být komunikace. Na jedné straně vám to umožní partnera lépe poznat, na druhé straně vám to k sobě pomůže najít společnou cestu. Samozřejmě někdy tou společnou cestou může být i ukončení vztahu.

Ne každí dva lidé spolu dokáží být. Pokud se jedná o něco, co je pro jednoho zcela zásadní a druhý to odmítá změnit či o tom vůbec diskutovat, pak nastává problém. Jedná se o chybu v komunikaci. V této situaci je zřejmé, co Olze ve vztahu chybělo. Namísto toho, aby se pokusila problém vyřešit se svým partnerem, hledala někoho zcela nového. Pro Olgu bylo přijatelnější a možná méně bolestivé svého partnera podvádět než s ním situaci řešit.

Problém jako je tento je možné řešit v párové terapii u psychologa. I tak však může nastat situace, že nejlepším řešením pro každého partnera bude jít svou vlastní cestou.

Mgr. Jiří Brouček
Psycholog


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články