Oldřiška (69): Lékaři mi nedokázali pomoci, tak jsem se svěřila do rukou bylinkáře. Vyklubal se z něho šarlatán, který ze mě jen tahal peníze

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena 70
zena 70

Delší dobu mě trápila bolest břicha. Pokud jde o zdraví, nic neriskuji. Když bolest neustupovala, vydala jsem se k lékaři. Doufala jsem, že mi dokáže pomoci a že odhalí příčinu té nepříjemné bolesti. Podstoupila jsem řadu různých vyšetření, ale žádné z nich mi nedalo jasnou odpověď, co se vlastně děje a proč mě to břicho bolí. Lékaři nade mnou zlomili hůl.

Chtěla jsem zjistit, odkud ta bolest pochází

Poprvé jsem tu nepříjemnou bolest zaznamenala před několika měsíci, když jsem zrovna pracovala na zahrádce. Tehdy jsem si myslela, že jsem si špatným pohybem jen skřípla nějaký nerv. Proto jsem bolesti zpočátku nevěnovala pozornost a myslela si, že sama odezní. A ona skutečně odezněla, jenže pár dní poté se opět vrátila a od toho okamžiku se objevovala a zase mizela stále dokola.

Zdroj: 123RF.COM

Nedalo mi to a vyrazila jsem obvodnímu lékaři, kterému jsem své problémy popsala, a věřila jsem, že mi dokáže pomoci. Byla jsem mile překvapena lékařovými přístupem, který mi ihned vypsal žádanky na všemožná vyšetření. Ta jsem postupně všechna absolvovala a nezbývalo, než čekat na jejich výsledky.

Nikdo nevěděl, co mi vlastně je

Výsledky postupně začaly přicházet a ani jedno vyšetření neupozorňovalo na něco špatného. Všechna vyšetření byla v pořádku a výsledky byly takřka ukázkové. Lékaři si mě předávali jako horký brambor a žádný z nich nevěděl, co mi vlastně je. Bolest břicha se i nadále střídavě objevovala a zase mizela. Začínala jsem z toho být zoufalá, měla jsem strach, že je s mým tělem něco špatně. Bála jsem se, že lékaři něco zanedbají.

Po několika týdnech a sérii mnoha vyšetření nade mnou lékaři zlomili hůl. Podle vyšetření a výsledků jsem byla naprosto zdravá a nikdo nedokázal pochopit, že mě to břicho skutečně bolí. Dokonce jsem měla pocit, že na mě koukají jako na hypochondra, který si vymýšlí.

Zdroj: 123RF.COM

Obrátila jsem se na pomoc bylinkáře

Kolegyně v práci, která o mých zdravotních problémech věděla všechno do posledního detailu, mi doporučila nějakého bylinkáře, který je prý velmi šikovný a lidé si ho chválí. Musela jsem se za ním vydat až do Prahy, což je od mého místa bydliště vzdáleno více než 150 km. S vidinou pomoci jsem to riskla a za bylinkářem skutečně vyrazila.

Okamžitě se o můj zdravotní stav začal zajímat a vypadal, že je odhodlaný mi pomoci. Sdílela jsem jeho názor, že to se mnou lékaři vzdali příliš rychle. Zase mi svitla naděje, že mi někdo dokáže pomoci.

Léčba, bylinky a meditace za desetisíce

Bylinkář pro mě navrhl léčbu, která zahrnovala používání nejrůznějších bylinek, a také meditace, které jsem musela pravidelně absolvovat. Každé sezení u bylinkáře mě stálo 2 000 Kč a dle jeho slov bylo zapotřebí, abych za ním do Prahy jezdila alespoň dvakrát týdně. Jedině tehdy jsem měla šanci na uzdravení. Naivně jsem mu důvěřovala, a platila tak nekřesťanské peníze za sáčky s bylinkami, meditační kameny, zdravotní krystaly a další pomůcky, které by mi měly pomoci k uzdravení.

Po čtyřech měsících pravidelných schůzek se ale můj zdravotní stav nelepšil. Tehdy mi došlo, že onen bylinkář asi nebude takovým zázrakem, za jaký jsem ho považovala. Začala jsem se proto pídit na internetu a zjistila, že je to ve skutečnosti podvodník, který jen z lidí tahá peníze a na odborníka si pouze hraje. Jeho rádoby léčba mě vyšla na desetitisíce, proto jsem neváhala a podala na něho žalobu. Nyní jsem ve fázi čekání a doufám, že mu to neprojde a já své peníze, které jsem utratila za důvěřivost, jednoho dne získám zpět.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články