Nina (41): Manžel si přečetl e-mail, který nebyl pro něj. Jeho text ho natolik překvapil, že podal žádost o rozvod

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
smutna žena 3
Zdroj: Shutterstock

Nina se snažila před manželem nikdy nic netajit. Jenže celou dobu věděla, že i když k němu bude v lecčem upřímná, nikdy mu nevynahradí to, jaké tajemství před ním má. Nikdy mu totiž neřekla, co se stalo dva roky předtím, než s ním vůbec začala chodit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Nijak se ho to netýkalo. Tedy ne tehdy. Ani jsem ho neznala, bylo mi třicet a žila jsem si vlastní život. Jenže teď už vím, že nás to ovlivnilo i v dnešním životě. Dlouho jsem mu to tajila,“ přiznává Nina.

„Nejspíš bych mu nikdy neřekla pravdu, kdyby na ni sám nepřišel. Bohužel si ale přečetl e-mail, který jsem posílala doktorovi. Tím, že narušil mé soukromí, zjistil něco, co ho přimělo mě opustit.“

Tehdy jsem na dítě nebyla připravená

Když před lety Nina zjistila, že je se svým expřítelem těhotná, rozhodla se jít na potrat. Bydlela u kamarádky, s otcem dítěte se před měsícem rozešla, neměla pořádnou práci.

„Nechtěla jsem být matka samoživitelka, která nedá svému dítěti to, co potřebuje. Nemohla jsem se postarat ani sama o sebe, natož abych se starala o miminko,“ píše čtenářka.

„Věděla to tehdy jenom kamarádka, u které jsem bydlela. Nikomu jinému jsem neřekla, co se stalo. Nebylo potřeba. Stačilo pár podpisů a několik hodin na klinice.“

Nina přiznává, že jí na jednu stranu bylo líto, co provedla, ale na druhou stranu si dobře uvědomovala, že by ve své tehdejší situaci dítě nezvládla. Když se pak seznámila s Lubošem, nikdy mu neřekla pravdu.

„Nebylo třeba o tom mluvit. Luboš vždycky říkal, že chce rodinu. Také jsem s ním chtěla mít dítě. Kdybych mu řekla, že jsem jedno potratila, nezvládl by to, to mi bylo jasné,“ dodává Nina.

Dlouho jsem nemohla otěhotnět. Podle testů mohl být na vině i předchozí potrat

Když si Nina dala život do pořádku, našla si přítele a sestěhovala se s ním, začala přemýšlet o rodině. Když se s Lubošem vzali, asi po třech letech se pokoušeli o dítě. Jenže marně.

„Luboš si nechal udělat vyšetření, ale byl v pořádku. Požádal mě o to samé. Řekl mi, že pokud dítě mít nemohu, mohli bychom třeba nějaké adoptovat. Z výsledků od lékařů skutečně vyšlo najevo, že už nemohu mít děti.“

Luboš tuto skutečnost přijal. Jenomže o pár dní později si otevřel Ninin počítač a rozklikl jeden z e-mailů, který jí nově přišel. Nina v něm s doktory řešila, zda by na její neplodnost mohl mít vliv i potrat, což jí lékaři potvrdili.

„Ten večer se mnou Luboš o celé věci mluvil. Přiznala jsem se mu, že jsem kdysi šla na potrat. On mě obvinil, že je moje vina, že nemůžeme mít rodinu. Navíc prý by za svou přijal i nevlastní dceru či syna, kdybych si tehdy miminko nechala.“

Luboše se celá situace dotkla natolik, že se od Niny do týdne odstěhoval. Po pár dnech jí přišla pouze žádost o rozvod. „Zničila jsem jeho představu o rodině a on už se mnou proto nechce být. Na jednu stranu mu rozumím, na druhou stranu ale nechápu, jak kvůli takové věci mohl zahodit celý náš dlouholetý vztah,“ píše čtenářka závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články