Nikola (25): Žárlivost příteli přerostla přes hlavu, začal mě zamykat v našem bytě

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
divka
divka

Když jsem začala chodit a Markem, přišlo mi roztomilé, že žárlil. Víte přece, jak se říká „kdo nežárlí, ten nemiluje“, a já si naivně myslela, že mě miluje tak moc. Jenže prvotní rozkošné projevy žárlivosti velmi rychle přešly v něco víc. A to už mi nepřipadalo roztomilé ani trochu.

Zpočátku to bylo nevinné

Na začátku našeho vztahu se Markova žárlivost projevovala jen velmi mírně. Například se tvářil jako ublížené štěně, když jsem se venku nebo někde v baru bavila s jiným mužem. Nebo mi šeptal, že nesnese pohled na mě a někoho jiného. Tehdy jsem ho za to milovala, protože mi přišlo krásné, že mě má tak moc rád. Nenapadlo by mě, že mu ta žárlivost jednoho dne naprosto přeroste před hlavu.

První zlom přišel po roce

Zdroj: 123RF.COM

Po roce našeho vztahu se něco změnilo. Až do té chvíle totiž Markovy projevy žárlivosti byly opravdu spíše roztomilé a já se nad jeho chováním často usmívala. Jenže toho dne už jsem se nesmála. Byla jsem s kamarádkou Zuzanou v baru, Marek měl mít toho večera plány se svými kamarády.

Dva příjemní a pohlední kluci nás vytáhli na parket, abychom si s nimi zatancovali. Neviděla jsem na tom nic špatného, prostě jsme se jen dobře bavili. Kde nic tu nic se ale mezi námi zjevil Marek, silně mě chytil za ruku a doslova mě táhl z parketu napříč celým barem pryč. Venku mě opřel o zeď a syčel na mě, že to bylo naposledy, co jsem se chovala jako rajda. Pak mě za ruku dovedl domů, kde se mnou už nepromluvil jediné slovo.

Omlouval se a já tomu věřila

Zdroj: 123RF.COM

Pár dní na to přišel s kyticí růží a omluvou. Opět se tvářil jako nevinné štěně, na které se prostě nedokážete zlobit. Odpustila jsem mu. A to se později ukázalo jako velká chyba.

Asi měsíc na to se totiž situace opakovala, jen v bledě modrém. Opět si mě dovolil oslovit cizí muž a nabídnout mi drink. Já samozřejmě odmítla, ale to Marka nezajímalo. Odvlekl mě domů i přes moje protesty, druhý den jsem měla na zápěstí modřiny. Doma na mě křičel, že mě varoval a že se s jinými muži prostě bavit nebudu.

Aby měl jistotu, doma mě zamyká

Zdroj: 123RF.COM

Markova žárlivost už není roztomilá, ba spíše naopak. Začala mě děsit. Když jde Marek večer s kamarády ven, aby měl jistotu, že já budu sedět doma na zadku, zamkne mě v našem bytě a sebere mi klíče. Bydlíme ve čtvrtém patře, odkud nemám šanci utéct. Své chování omlouvá tím, že mě tak strašně moc miluje a neskutečně se bojí, že bych mu mohla odejít za jiným. Proto mě doma zamyká, aby věděl, že jsem jen jeho.

Bojím se od něho odejít

Možná si říkáte, proč jsem od něho už dávno neodešla. Věřte mi, že bych chtěla. Marek je sice hodně žárlivý a svým chováním mě neskutečně štve, ale na druhou stranu je to nesmírně milující člověk, pro kterého jsem středobod vesmíru. Navíc se bojím, aby si něco neudělal, pokud bych od něho odešla. Několikrát mi totiž řekl, že jsem jeho všechno a pokud by mě měl jednou ztratit, radši nebude žít vůbec, než aby musel žít s pocitem, že jsem s někým jiným.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články