Několik mladíků pomohlo sousedovi v nouzi. Ve své čtvrti jsou teď za hrdiny

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pomoc starsimu
Zdroj: Shutterstock

Ve světě se často nevidí, aby mladí lidé, především teenageři, udělali něco pro starší generaci. Čin, který se stal v New Jersey, byl ale přitom podle slov místních pro několik puberťáků naprosto automatický. Ani na vteřinu nezaváhali, že by měli jednat jinak.

Pět mladých hrdinů bylo na cestě na basketbalový trénink. Victor Ornelas, Isaac Hernandez, Diego Ramirez, Devan Ornelas a Josh Sorg ale tentokrát nedorazili. Od trenéra si však místo výčitek zasloužili pochvalu. To, co dělali místo tréninku, totiž bylo mnohem záslužnější.

Chlapci se stali svědkem pádu staršího muže, který spadl a na betonovém chodníku si odřel koleno. Ani chvíli nepřemýšleli nad tím, co je důležitější. Zaparkovali auto na bezpečném místě a ihned běželi důchodci na pomoc.

Dovedli ho domů a ošetřili zranění

I když jim starý pán přísahal, že se mu nic nestalo, oni mu pomohli na nohy a rozhodli se, že ho nenechají samotného, dokud nebude v bezpečí. On jim proto prozradil, kde bydlí, aby ho mohli doprovodit domů.

Jelikož si poranil koleno, kluci ho střídavě podpírali, a pomalu s ním došli až do místa jeho bydliště. Tam se muž posadil a řekl jim, kde najdou dezinfekci a nějaké ubrousky. Oni mu tak mohli ošetřit poranění a měli jistotu, že se mu do rány nedostane infekce.

S mužem pak kluci chvíli poseděli a po ujištění, že bude v pořádku, vyrazili domů. Nemělo cenu chodit na trénink, už by z něho nejspíš nic nestihli. Když se omlouvali, nečekali, že jim trenér tak rychle uvěří.

Jenomže ten stejně tak jako polovina čtvrti už dávno věděl, co se stalo. To, jak mladíci zvedají důchodce ze země a doprovází ho domů, totiž vyfotila mladá dívka Erika Tovar a zveřejnila celou situaci na sociálních sítích.

„Několikrát sláva pro tyhle chlapce, kteří neváhali a pomohli staříkovi poté, co upadl na ulici. Zaslouží si respekt, takže pokud je někdo poznáte, rozhodně je pochvalte,“ připsala k fotografiím. A skutečně se ukázalo, že spousta lidí chlapce poznala.

Slavní zachránci

Kromě samotného muže, kterého mladíci pravidelně potkávají a on jim nikdy nezapomene znovu a znovu děkovat, poznalo na fotografiích mladíky také mnoho podniků. Prvním byla firma s názvem Sweet Pot Bakery.

Ta se rozhodla pro chlapce uspořádat večírek, na kterém měli jídlo zdarma. Kromě typických produktů podniku dostali také dort s nápisem MLADÍ HRDINOVÉ. U stolu s nimi seděl i poraněný muž.

Později se začaly teenagerům ozývat další a další společnosti a celkově si mladíci vysloužili v osmi podnicích respekt a slevy. V jednom kadeřnictví se mohou dokonce v nechat zadarmo ostříhat.

Sláva je jim sice příjemná, ale bojí se trochu toho, aby to nevypadalo, jako že čin dělali ze zištných důvodů. „Chtěli jsme jen pomoct, protože to tak je správné. Nechtěli jsme na sebe nijak upozornit,“ říká jeden z hrdinů.

Zdroj: ctpost.com, fox4news.com, spotlightstories.co
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články