Nataša (47): Manžel zemřel a zanechal vysokou pojistku. Bojím se, že to byl záměr

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
vysokapojistka
vysokapojistka

Všechno to vypadalo jako nehoda. Manžel se zkrátka opil, tak jako už častokrát a šel domů přes vesnický most, který je dostatečně široký, takže nemá po stranách zábradlí. Jeho kličkování ale cesta přesto nestačila a on spadl do rokle.

Tu informaci jsem se dozvěděla ráno u snídaně, když jsem přemýšlela o tom, u kterého kamaráda spal tentokrát. Vyčítala jsem si, že jsem se o něj víc nestrachovala. Celý den jsem proplakala, nedovedla jsem si představit, co bez něj budu dělat.

Hodně pil. Naše manželství nebylo šťastné

Zdroj: 123RF.COM

Už delší dobu to probíhalo stejně. Po práci se manžel svalil na gauč, díval se na sport, pak šel do hospody za kamarády. Vrátil se buď opilý, nebo až nad ránem, protože spal raději u kamaráda. Neustále se mi omlouval, chtěl se změnit, ale nedokázal to. Už jsem s ním žila jenom z principu, neměla jsem náladu na to, abychom řešili rozvod. Nebyla jsem s manželstvím ale ani trochu spokojená.

Zjistila jsem, že zanechal vysokou pojistku

Když jsem se dozvěděla o pojistce, kterou po sobě zanechal, tak nějak mi všechno začalo zapadat. Myslím si, že jeho pád do rokle nebyla náhoda. Byl opilý, to ano, ale co když se rozhodl prostě všechno trápení ukončit? Několik dní před událostí vedl doma podivné řeči o tom, jak mi ničí život a že by mi to rád vynahradil, ale že zná pouze jeden způsob, jak to udělat a tím je opustit mě.

Řekla jsem mu, že ho opustit nechci, že to můžeme zvládnout i jinak, než rozvodem. Odpověděl, že takhle tu rozlučku nemyslel. Víc jsme to neřešili, neměla jsem náladu probírat s ním morbidní témata, navíc byl opět pod vlivem. Teď ale myslím, že jsem měla zakročit včas.

Myslel si, že budu šťastnější?

Zůstala jsem sama. I když život s mým mužem stál za nic, nikdy jsem nechtěla, aby se stalo tohle. Děti nemám, takže zůstal celý dům mně. Bojím se, že na navazování nové známosti jsem stará. Navíc mi manžel stále chybí. Měl sice své mouchy, ale milovala jsem ho a bolí mě u srdce z toho, že jsem ho možná mohla smrti ušetřit. Nikdo z vesnice mi ale nevěří, že by si ublížil záměrně, všichni o něm mluví jako o starém ožralovi, který zkrátka na svou vášeň doplatil…

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články