Natálie (52): Dceři je 35 let a nemohu ji dostat z domu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
bezradna zena
bezradna zena

Celý život mě přátelé upozorňovali, že svou dceru příliš rozmazluji. Její otec zemřel, když jí bylo sedm a obě jsme se utápěly v hlubokém žalu. Od té doby jsem si jiného partnera nenašla a na vše jsem byla sama. Byla jsem na sebe pyšná, když jsem dokázala vydělat na všechny její potřeby a záliby.

Vždy jsem dceři koupila vše, na co si jen ukázala. Chtěla jsem jí nahradit ztraceného otce. Čas ubíhal a nyní je jí 35 let. Stále bydlíme spolu v jednom domě a dcera není schopná vydělávat nebo chodit do práce. Na komfort, který má doma si zvykla a nechce se starat sama o sebe. Já se nyní snažím jí pomoci na vlastní nohy, ona ale tuto pomoc odmítá.

Všimla jsem si její lenosti už dříve. Brala jsem to na lehkou váhu

Happy young woman watching tv on sofa

Když byla dcera na střední, všichni spolužáci pravidelně každý rok odjížděli na chmel, aby si vydělali nějakou korunu k dobru. Dcera se však místo toho doma věnovala svým zálibám a nesnažila se mi vůbec finančně pomáhat. Naopak ji vždy zajímaly jen značkové věci, drahé fitness jídlo a spousta akcí, které taky nebyli zadarmo.

Neměly jsme stanovené pevné kapesné, a proto si ke mně vždy přišla, když potřebovala peníze, ať už to bylo na cokoliv. Nezajímaly ji ani brigády, které jsem jí sehnala sama. Nešlo o těžkou práci. Vždy jsem se dívala, kde hledají hostesku nebo jen drobnou výpomoc. Věděla jsem, že si dcera podobnou brigádou moc nevydělá, ale alespoň bych měla pocit, že se snaží.

Čekala jsem, že po dvaceti letech začne žít svůj vlastní život

Svou dceru miluji, a proto bych ji nikdy z bytu nevyhodila, když bych si nebyla jistá, že je zajištěná. Po střední škole se rozhodla, že do vysokého učení už se jí nechce. Místo abych v tu chvíli zakročila a řekla, že si musí najít práci, opět jsem ji nechala, ať si dělá, co chce. Teď vidím, že to byla cesta do pekla. Dnes je jí 35, nemá práci a stále si ke mně chodí pro kapesné. Kromě toho jí vždy uklízím pokoj a přijde mi, že zamrzla ve věku puberťáka. Moje citlivá výchova z ní udělala neschopného člověka.

Myslím, že se vše změní, až si najde přítele

Stále čekám, kdy mi přivede ukázat nějaký svůj objev. Muži ji ale zatím nechtějí a myslím si, že je to z toho důvodu, že je nevyspělá. Krásy přitom pobrala spoustu. Je blonďatá, má krásné dlouhé a štíhlé nohy a stejně o ní chlapci zájem nejeví. Stále se chová jako dítě. Muži jí moc nezajímají a spíš si jen užívá života. Já však věřím, že až se skutečně zamiluje, bude se konečně chovat dospěle a zodpovědně. Zatím ji u sebe nechám bydlet, protože mám strach, že by to sama nezvládla.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články