Monika (49): Manžel mě vyhodil z bytu. Stačila k tomu jedna nevinná SMS od bývalého manžela

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
placici zena
placici zena

Jsem pět let rozvedená a tři roku opět šťastně vdaná. Po rozvodu jsem sice chtěla na muže zanevřít, ale můj současný partner Honza mě přesvědčil, že by to byla velká chyba. Přesto mě jednoho dne vyhodil z našeho bytu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

První manželství skončilo pro oboustranné neshody a jiný pohled na život. Na rozvodu jsme se domluvili oba dva, ačkoli nám to neklapalo jako manželům, stále jsme zůstali přáteli. Přátelství s bývalým mužem mi ale přineslo potíže v současném manželství.

O bývalém manželovi jsem před Honzou nemluvila

Honza samozřejmě věděl, že jsem již byla vdaná. Tohle si s sebou prostě nesete jako cejch a já jsem upřímný člověk, proto jsem se k ukončenému manželství sama přiznala hned na prvním rande.

Zdálo se, že tuto skutečnost a moji minulost Honza přijal. Přesto jsem však před ním o svém bývalém manželovi nemohla mluvit. Rychle jsem zjistila, že je příliš žárlivý.

Zůstali jsme přátelé, kteří spolu dokáží vycházet

Poprvé jsem byla vdaná patnáct let. Ačkoli nám manželství s Josefem nevyšlo, zůstali jsme přáteli. Dívali jsme se na svět jinak, než když šlo o náš společný život.

Po rozvodu jsme stále v kontaktu, i když už je to pět let, co jsme od sebe. Stále si však přejeme k narozeninám nebo k svátku, občas si vzájemně sdělujeme, co je nového.

Můj současný manžel o tom ale neví. Ačkoli nedělám nic špatného, prostě mu to tajím. Je mi jasné, že by to pojal úplně jinak a bral to jako důvod k žárlivosti.

Nechala jsem telefon bez dozoru. Nečekala jsem, že mi otevře SMS

Nikdy jsem neměla s důvěrou problém. Proto jsem nechávala mobilní telefon kdykoli na dosah ruky i mému současnému manželovi.

Jednoho dne mi přišla SMS zpráva od bývalého. Byla jsem zrovna ve sprše a nečekala, že by mi Honza do telefonu vlezl. Přesto to udělal a začal vyvádět.

Shodou okolností jsem si den předtím s bývalým mužem psala. Věděla jsem, že jede na víkend na chatu, kam jsme jezdívali spolu v době, kdy jsme byli manželé. On mi odtamtud poslal pozdrav a v SMS zprávě napsal, že je to tam pořád stejně krásné, jako když jsme tam jezdívali spolu.

Vyhodil mě z bytu s mokrou hlavou a taškou

Jen co jsem vylezla ze sprchy, už na mě spustil. Začal mi mávat telefonem před nosem a křičet na mě, že se určitě peleším s bývalým. Nestihla jsem ani protestovat, že by mi do telefonu lézt neměl, že tím narušuje moje soukromí.

Než jsem se nadála, stála jsem za dveřmi našeho bytu s mokrou hlavou po sprše a taškou, kde jsem měla pár svých věcí. Byla jsem v šoku.

Honzovi trvalo tři dny, než se uklidnil a nechal si něco vysvětlit. Útočiště jsem našla u kamarádky, která mě utěšovala, že všechno bude v pořádku. Honzovi jsem to vysvětlila a ten mě vzal zpátky domů. Stále jsem ale přesvědčená, že jsem nic špatného neudělala a jeho reakce byla přehnaná.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články