Monika (43): Manžel zastává fyzické tresty. Lžu mu o známkách našich dětí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
bitddeti
bitddeti

Patrik vždycky tvrdil, že ho tvrdá výchova jeho rodičů udělala člověkem, kterým dnes je. Rodiče na něho byli přísní, jako malý nejednou dostal od táty facku za to, že něco provedl. A i když je za to jako dítě nesnášel, teď je jim vděčný.

A stejně tak vděčná jsem jim i já, protože se jejich syn stal mou životní láskou a jsem si jistá, že velkou část vlastností má právě díky tvrdé výchově. Přesto se doba mění a s ní i možnosti trestů a kdykoli vidím, jak někdo svému dítěti naplácá na zadek, říkám si, že existují i jiné cesty, jak děti potrestat.

Manžel jde ve šlépějích svých rodičů

Nechci říct, že je můj muž tyran. Patnáctiletý syn i třináctiletá dcera ho milují. Vychází spolu, jako celá rodina jezdíme na výlety, všechno je u nás v naprostém pořádku. Děti ale vědí, že pokud něco provedou, nemine je fyzický trest.

Zdroj: 123RF.COM

Facku dostal starší Filip jen jednou. U snídaně prohlásil o jedné spolužačce nějaká sprostá slova a Patrik mu tak vlepil. Zdálo se mi to přehnané, ale než jsem se syna zastala, omluvil se, že tak už víckrát mluvit nebude. Navečer za ním manžel zašel, řekl mu, že to přehnal a že ho má rád. Objali se a zdálo se, že se nic neděje.

Facka už byla sice přehnaná, ale naplácání na zadek se stalo ve výchově našich dětí poměrně častým trestem. I když jsem si myslela, že lepší bude zakázat jim počítač nebo chození ven, manžel si nikdy nedal říct. Děti se to naučily nést v pohodě a zdálo se, že to zabírá. Výprasku se bály a některé problémy tak zcela vymizely.

Já s tím nesouhlasím

Prý jsem na děti moc měkká a ničeho bych svojí výchovou nedosáhla. Stále se odkazuje k tomu, jak jemu tresty pomohly. Nechci se s ním hádat ani jít proti němu. Vyústilo to tedy v jedinou možnost. Když se dozvím, že děti něco provedly, potrestám je po svém a Patrikovi to neřeknu. Ony ze strachu z trestu mlčí také. Dokonce mu i lžu o jejich známkách. Když přijde z práce a ptá se, jak dopadl plánovaný test, řeknu, že už jsme o tom mluvili a že má Adam dvojku. Ačkoli vím, že sotva prolezl. Mrzí mě, že mu musím lhát, ale pokud se s ním nechci hádat a zároveň ušetřit děti výprasku, nejspíš není jiná možnost.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články