Monika (43): Manžel se chce přestěhovat na strašidelné místo, které mně i dětem nahání hrůzu. Bráníme se zuby nehty

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
zena smutna
zena smutna

Všechno má svá pro a proti. Monika si ale myslí, že manželův poslední nápad má více proti. Navrhl jí, že by se z malého bytu, kde společně se dvěma dětmi žijí, mohli přestěhovat na nové místo. Jenže je tu jeden háček.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Našemu Petříkovi je deset, Alence sedm. Mají společný pokoj, protože to v našem bytě jinak nejde. Samozřejmě by si přáli mít každý vlastní místnost,“ píše Monika a pokračuje, „z pouhé zmínky o novém bydlení tak byli nadšení.“

Jenomže nadšení opadlo, když se Monika a děti dozvěděli, kde by měli bydlet. I když její manžel nové místo popsal jako skvělou nabídku, to, kde se nachází, všechny tři zbylé členy rodiny odradilo.

Je to velký dům za dobré peníze. Ale je tu jeden problém

„Chvíli jsem uvažovala, že bychom do toho šli,“ píše Monika. „Je to domek se zahradou, děti by měly každý svůj pokoj, manžel by měl pracovnu a nemusel mě do noci rušit světlem z počítače ve společné ložnici.“

I když je nový dům obrovský, nevyžaduje téměř žádnou rekonstrukci a je za dobré peníze, Monika a děti se stěhování bojí. Stavba je totiž na kraji hřbitova.

„Dům stojí až za hlavní branou, a i když nejbližší náhrobky jsou až o pár metrů dál za plotem naší zahrady, kdokoli by šel truchlit na hrob svého blízkého, šel by kolem našeho domu.

To znamená nulové soukromí, navíc by se děti nemohli venku ani vyřádit, protože by to znamenalo, že dělají hluk v blízkosti těch, co chtějí odpočívat,“ dodává. „A to nemluvím o tom, jak strašidelné to místo v noci je…“

I když Monika i děti řekli hlavě rodiny, co si o jeho nápadu myslí, on se nevzdává a hledá další a další záminky, jak je nalákat.

Bojím se, že nakonec děti podlehnou a já se budu muset přizpůsobit

Nabídku na levný dům s velkým pozemkem dostal manžel Moniky od kamaráda. Nechce se jí jen tak vzdát. Svým způsobem má pravdu, že je bydlení výhodné, o tom ani Monika nepochybuje.

„Jenže on vidí jen ty klady, a nechápe, že záporů je mnohem víc,“ dodává. „Vůbec nás neposlouchá, pořád plánuje, dětem slibuje, co jim kam postaví a přivrtá.”

Jelikož se děti už začínají pomalu chytat manželových plánů, Monika má strach, že nakonec podlehnou a zapomenou na to, že je dům na strašidelném místě, kde v noci vylézají ze země zombíci.

„Já je nechci strašit, ale když manžel dělá podrazy a slibuje jim hory doly, já zase musím trochu přitvrdit, abych děti ujistila, že v našem bytě se máme vlastně dobře a že nepotřebujeme bydlet na tak děsivém místě.“

Ani se svou taktikou si ale Monika není jistá, jak to nakonec dopadne. Děti se sice na jednu stranu bojí, na druhou stranu ale plánují společně s otcem a těší se, že budou brzy bydlet v novém.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články