Monika (42): Každý den soupeřím o svého přítele s bývalou manželkou. Vytrhaly bychom si vlasy navzájem

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zenaplace
zenaplace

S Radimem žijeme ve společné domácnosti teprve tři roky. Z toho dva roky jako manželé. Nikdy jsem netvrdila, že náš vztah bude snadný, doufala jsem ale, že situace se časem uklidní a problémy, které provázely začátek našeho vztahu, pominou.

Bohužel se ukázalo, že si Radimovu lásku musím udržet opravdu velkou snahou a hlavně soupeřením s jeho bývalou ženou.
Když jsem Radima potkala, byl už rok rozvedený. Nikdy bych se nepřipletla do cizího vztahu, ani kdybych člověka sebevíc milovala. Nemám zapotřebí ničit štěstí jiných. Postupně jsem se sice dozvěděla, že se rozvedl se ženou, protože ho podváděla, nepřipadalo mi, že někomu lezu do zelí. Radim byl v tu dobu přeci svobodný člověk.

Začala jsem s ním chodit, jeho bývalka si mě okamžitě našla

Dva měsíce po tom, co jsme se dali s Radimem oficiálně dohromady, ke mně u vrátnice v mé práci promluvila žena přibližně mého věku. Představila se jako Radimova bývalá žena. Netušila jsem, co na její pozdrav odpovědět, ona mě ale nenechala dlouho přemýšlet a sama začala rozhovor, který upoutal pozornost mnoha lidí okolo. Udělala mi scénu a vynadala mi za to, že jsem jí přebrala manžela.

Zdroj: 123RF.COM

Kromě toho, že jsem si v práci připadala před všemi velmi hloupě, od Radima jsem se nedočkala soucitu. Celé situaci se zasmál a řekl mi, abych jeho bývalou ženu neřešila, že miluje jenom mě. Na důkaz toho mě po dalším měsíci požádal o ruku a já souhlasila.

Když se doslechla o svatbě, začal horor

Několikrát jsem měla ve schránce dopis s nelichotivými názvy na svou osobu, dokonce mě šikanovala přes anonymní účty na internetu. Na policii se ale odmítli věnovat zhrzené lásce a Radimovi nepřišlo důležité to řešit. Až když jsem ho poněkolikáté požádala, slíbil, že s exmanželkou promluví. Večer přišel s tím, že je vše vyřešeno.

Prý si spolu sedli na kafe, on ji požádal, aby mi dala pokoj a ona díky tomu, že na sebe mají příjemné vzpomínky, souhlasila, že mu nebude kazit život. Do svatby to také splnila a dala nám pokoj. Jenomže když jsme se vrátili ze svatební cesty, měli jsme rozbité okno u ložnice a na stole naštvaný vzkaz o tom, že dokud budeme spolu, bude to čím dál horší.

Zdroj: 123RF.COM

Chtěla jsem zajít na policii. Jsem si jistá, že s tímhle by už něco udělali. Radim se ale rozhodl, že s ženou promluví a donutí ji zajít k psychologovi. Jako by ji přede mnou litoval. Je pravda, že je na mojí straně, jenomže se nechová jako muž a nechce zasáhnout. Alespoň ne naplno. Jako by stále soucítil i se svou exmanželkou a já s ní o něho soupeřila.

Diana se sice začala léčit, výhružných dopisů ubylo, občas ji však vidím, jak postává před mojí prací. Snažím se ji vyhýbat, abych si ušetřila vyslechnutí všech jejich nadávek. S Radimem o ní příliš nemluvíme, kdykoli tohle téma vytáhnu, odpoví jen „To už jsme probírali stokrát.“ Nejsem si jistá, jestli je Radim opravdu jenom můj, bojím se, že stále k Dianě chová city, které nikdy neprojeví, ale někde tam uvnitř budou a budou bránit našemu štěstí.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články