Monika (41): Domluvila jsem si rande přes seznamku. Na schůzku přišel muž měřící 150 cm

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena seznamka
Zena seznamka

Po tom, co jsem se rozešla se svým přítelem, jsem byla několik let sama. Bála jsem se navázat vztah s muži ze svého okolí, aby se historie neopakovala. Když si totiž začnete s některým ze svých přátel, nemusí to dopadnout dobře. Když mě ale samota omrzela, rozhodla jsem se opět začít hledat, tentokrát ale mezi lidmi, které neznám. Založila jsem si účet na seznamce.

Trvalo dva měsíce, než jsem objevila někoho, s kým jsem si vydržela psát déle než pár dní. Modrooký sympaťák se představil na chatu jako Marcel. Byl vtipný, milý, čas s ním utíkal rychleji, než bych si přála. Když už jsem několikátý den po sobě usínala s myšlenkou na naše setkání, rozhodla jsem se navrhnout rande.

Jeho fotografie nelhala. Přesto jsem byla zaskočená

Zdroj: 123RF.COM

Než jsme se sešli, několikrát mě varoval, abych se ho nelekla, až se poprvé uvidíme. Ujistila jsem se, že na profilové fotce je skutečně on a nebudu muset v baru hledat jiného muže. Jeho věta: „Snad mě mezi všemi nepřehlédneš,“ dostala smysl až ve chvíli, kdy jsem ho uviděla sedět u baru.

Modrooký krasavec s delšími hnědými vlasy se nervózně rozhlížel po okolí a pátral po mně. Usnadnila jsem mu snahu a šla za ním. Všechno sedělo, vlasy, oči, jeho úsměv. Nezmínil se mi ale, že patří k takzvaným liliputům a svojí výškou připomíná spíš někoho, kdo by mohl být můj syn.

Omlouval se, prý se za sebe stydí

Zdroj: 123RF.COM

Posadili jsme se ke stolu a chvíli trvalo, než jsme se dali do řeči. Nehledě na to, jak jsem byla šokovaná, první setkání bývá vždy trapné. Když už mi ale potřetí pochválil šaty, ujistila jsem ho, že mi jeho výška nijak nevadí. Nepopírala jsem překvapení a ptala se, proč mi o svém tajemství neřekl.

Stále dokola se omlouval. Prý se styděl. Když řekl dívkám hned přes počítač, že je liliput, nikdo s ním na rande nešel. Myslel si prý, že kdybych ho poznala jenom povahově, třeba bychom se mohli opravdu dát dohromady. Měl pravdu, kdybych předem věděla, do čeho jdu, asi bych na rande nekývla. Ten večer jsem se ale s Marcelem bavila, a když jsme se loučili, domluvili jsme si další schůzku.

Viděli jsme se zatím třikrát. Nevím, zda se dokážeme posunout i někam dál, než jenom ke klábosení o práci a volném čase. Marcel je mi velmi sympatický, jenom potřebuji pravděpodobně čas na rozmyšlení, zda jít do vztahu s někým takovým. Nevím, jestli by nám to mohlo fungovat, a bojím se, že zklamu jeho i sebe.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články