Monika (28): Zjistila jsem, že otec mámu podvádí. Nevím jak jí to říct, zlomilo by jí to srdce

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
otec mami podvadi
otec mami podvadi

Vztah rodičů byl v mých očích vždy dokonalý a plný pochopení. Nikdy by mě nenapadlo pochybovat o jejich vzájemné věrnosti, a proto pro mě byl minulý zážitek doslova šokem.

Emaily, které jsem našla v počítači mého otce mě překvapily natolik, že jsem dodnes nebyla schopná celou situaci vyřešit a pořád jen přemýšlím, jak se k tomu postavím. Nechci rozvrátit jejich zdánlivě fungující vztah a zlomit mámě srdce. Zároveň ale nemůžu sedět v koutě a předstírat, že se mě celý problém netýká.

O nevěře jsem se dozvěděla náhodou

Kéž bych v ten den použila vlastní počítač. Byla jsem líná seběhnout o patro níž, kde jsem měla v tašce svůj notebook, a tak jsem šla na tátův počítač, který měl hned vedle v pracovně. Běžně se na něj přihlašuji bez svolení, protože ho všichni používáme při tisku nebo skenování. Ten den jsem se ale místo účet „host“ použila jeho osobní. Počítač byl zapnutý a účet přihlášený, neviděla jsem důvod k zdlouhavému přehlašování. Šlo mi jen o tisk důležitého emailu ze školy, který jsem potřebovala na druhý den.

Přemohla mě zvědavost

Zdroj: undrey/123RF.COM

Místo přihlašovacího okna do emailu na mě vyskočila schránka plná tátových emailů. Zapomněl se odhlásit a já měla celou stránku na očích. Celá situace by mě nijak nerozhodila, kdybych si nevšimla podezřele častých zpráv od slečny Nikoly, která si s otcem dopisovala snad každý den. Moje zvídavá povaha mě nabádala, abych si jednu ze zpráv prohlédla. Přiznám se, že jsem dlouho neváhala a na konverzaci jsem se podívala. To, co jsem si přečetla, mě zranilo, šokovalo a znechutilo. Se slečnou Nikolou si otec dopisoval jako s divokou milenkou. Mimo láskyplných vyznání jsem narazila i na choulostivé zprávy, při kterých by snad každý zčervenal.

Cítila jsem se hrozně a raději jsem odešla

Nervózní a roztěkaná jsem nechala počítač v původním stavu a šla jsem zpět do pokoje přemýšlet nad tím, co se právě stalo. První myšlenka mi velela jít za mámou a vše jí přiznat. Pak jsem ale začala svůj plán rozebírat a napadlo mě, že bych tím mohla zbytečně rozvrátit rodinu. Pokud si otec se slečnou Nikolou jen píše a máma to neví, možná jen ventiluje svůj pracovní stres a o nic jiného nejde. Napadlo mě promluvit si alespoň s ním, ale na to jsem neměla odvahu. Ke svému otci jsem měla vždy velký respekt a nedokázala bych se mu podívat do očí a říci, že vím, jak mámu zklamal. Situace se zdála být neřešitelná. Nyní je to několik týdnů a já se stále dívám na své rodiče, jak jsou spolu šťastní. Projevují si lásku, škádlí se, ale já ve svém srdci nesu velkou zradu. Když vidím, jak jsou šťastní, nemám sílu říct pravdu. Proto ještě nějaký čas počkám a vše promyslím.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články