Monika (26): Můj manžel je narcista, tráví v koupelně více času než já

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
narcista
narcista

Seznámili jsem se na jedné firemní akci. Zalíbil se mi hned na první pohled. Bláznivě jsme se zamilovali a po krátké známosti se vzali. Bohužel až časem jsem zjistila, že můj drahý je narcista. Jediné, co ho zajímalo, byl jeho vzhled.

Když jsem ho poprvé spatřila, podlamovala se mi kolena. Byl to muž tmavší pleti, dokonale upravený. Šla z něj cítit drahá pánská voňavka a gel na vlasy. Vždycky se mi líbili muži, kteří o sebe dokázali pečovat. Já se každý den líčila, žehlila si vlasy a natírala se mým oblíbeným kokosovým krémem.

Firemní večírek

Přišla jsem jako nováček do již zaběhnuté firmy a z počátku jsem byla hodně nervózní. Ten samý večer na zábavné firemní akci jsme se seznámili s Jakubem a povídali si celou noc. Padli jsme si okamžitě do noty a jeho tmavě modré – skvěle padnoucí sako zářilo nejvíce mezi všemi.

Rychlá žádost o ruku

Od prvního seznámení nás dělilo jen pár měsíců a Jakub mě požádal o ruku. Bylo to hodně narychlo, a dokonce jsme v té době spolu ani nebydleli. Trochu jsem se toho bála, ale byla jsem zamilovaná až po uši, tak jsem řekla ano. Pár týdnů na to jsme se vzali v nádherném parku.

Úžasně jsme si ve všem rozuměli – oba jsme chtěli cestovat, podnikat a za pár let mít děti a pořídit si nádherný dům v centru města. Vše bylo téměř dokonalé, pak jsem ale zjistila, že přesně ta dokonalost je náš kámen úrazu.

Dokonalost v hlavní roli

Zdroj: 123RF.COM

Když jsme spolu začali bydlet, pomalu se projevovala jeho touha o vše dokonalé, bez jediné chybičky. Myslela jsem si, že Jakub je vždy jen upravený, ale ve skutečnosti to byl narcista. Naše první problémy a hádka začaly vyplouvat napovrch. Jakub nedokázal pochopit, že ne každý den se upravuji, například když zůstávám doma. Pořád po mně vyžadoval líčení, upravené nehty i vlasy a o perfektně uklizeném bytě ani nemluvě. Začalo mi docházet, že si můj milovaný myslí, že je něco víc. Byl posedlý svým vzhledem a neustále se prohlížel, upravoval a šlechtil se. Byl v koupelně někdy i dvě hodiny, což mi přišlo na muže naprosto šokující. Všude jsme kvůli němu chodili pozdě a samozřejmě to vždy sváděl na mě. Najednou jsem nevěděla, kdo Jakub je a koho jsem si to vůbec vzala. Když už si mě získal, tak ztratil zájem se dále snažit. Řešil stále dokola něčí vzhled, oblečení, postoj a celkový styl náhodného kolemjdoucího. Nedej Bože, když začalo pršet a mu to zničilo účes, to vřískal jako kočka, kterou někdo postříká pár kapkami vody.

Arogantní a povýšené chování bylo na denním pořádku. Největší katastrofa pro něj byla, když mu došel olejíček na vousy! Nutil mě hned po probuzení utíkat do koupelny, nalíčit se, udělat si vlasy a pak chystat snídani a postarat se o celou domácnost. Neměla jsem na nic čas, protože jsem se stále kontrolovala, jestli jsem hezky upravená. Jeho chování bylo čím dál dominantnější a já nesměla nic říci. Jednou jsem přišla od kadeřníka, který mi ostříhal asi o šest centimetrů mé blond vlasy. Jakub málem vyskočil z kůže. Začal mě kritizovat úplně za vše a já nevěděla, jak to vrátit zpět.

Hra před ostatními

Po pár měsících soužití jsem si všimla, že Jakub dokonce klame všechny kolem sebe. Lže ostatním o svém úspěchu v práci, nápadech a především financích. Nebyl to žádný boháč, ale měl potřebu si na něj hrát. Neustále ukazoval jiným svoji nespokojenost a opovrhování. Styděla jsem se ho komukoliv představit. Mým kolegům v práci lezl na nervy a moje kamarádky s ním nechtěly trávit čas. V případě, že ho někdo začal obdivovat nebo chválit, pak se Jakub změnil v pestrobarevného páva a byl spokojený. Jakmile chvála ustala, zase nasadil svůj klasický arogantní výraz.

Potřebuji tě

Mé prvotní a opojné okouzlení bylo časem pryč a můj život se změnil v peklo. Neustále jsem od Jakuba slýchala: „Potřebuji tě“ nebo „Nemůžeš mě opustit.“ Zjistila jsem, že jeho přehnaná sebeláska k sobě samému je jen skrytá nedůvěra a strach malého kluka uvnitř. Když jsem se snažila s ním na toto téma mluvit, jen jsem ho rozčílila. Nikdy mi nevyprávěl o své matce, tak jsem předpokládala, že problém pramení právě tam.

Uvědomění

Po letech mi došlo, že mám už dost upřednostňování Jakuba. Věnovala jsem mu všechen čas a obdiv a zapomněla jsem žít především svůj život. Navrhovala jsem nám manželskou terapii, ale po jeho několikátém odmítnutí jsem mu vrátila prstýnek a odstěhovala se. Vyhrožoval mi a neustále posílal zprávy. Zablokovala jsem si jeho číslo, našla nový byt daleko od našeho společného a po rozvodu v duchu litovala každou, která mě nahradí. Život s narcistou bych nikomu nepřála.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články