Mirka (43): Ředitel mě drží v hrsti. Když poví kolegům, co jsem jim udělala, okamžitě mě zavrhnou

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
zena 18
zena 18

Mirka chtěla v nové práci zazářit a udělat si dobré vztahy se šéfem. Teď už ale ví, že její plán byl velká chyba. Z jejího šéfa se sice stal kamarád, ale bude to tak nejspíš jen do té doby, dokud bude plnit jeho směšné požadavky.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„S rodinou jsem se přestěhovala a našla jsem si nové zaměstnání. Pracuji jako IT technik, sice toho hodně dělám z domu, jinak ale máme otevřené kanceláře, kde je nás s kolegy sedm,“ popisuje.

„Myslela jsem, že si tu najdu přátele, udělám dojem na šéfa, a ve výsledku se budu mít lépe než v předchozím zaměstnání,“ pokračuje. „To jsem se ale šeredně mýlila.“

Donášela jsem na kolegy, abych se stala jeho oblíbencem

„V práci jsem byla šéfem hodně podceňovaná. Přijal mě sice kvůli skvělým doporučením z minulé práce, ale i tak na mě stále shlížel spatra, protože jsem žena, což v tomto zaměstnání není běžné,“ vysvětluje Mirka.

Aby udělala dojem, rozhodla se, že bude šéfovi trochu podlézat. To se jí podařilo, když mu několikrát dodala informaci o tom, kdo co pokazil nebo koho potkala v nákupním centru, ačkoli se ten den hodil marod.

„Zkrátka jsem na své kolegy donášela. Byly to jenom maličkosti, nikdo z toho neměl žádné problémy. To jsem ani nechtěla. Jen jsem se snažila šéfovi zalíbit.

Spíš než uškodit druhým jsem chtěla, abych sama vyšla v tom lepším světle. Myslela jsem, že když bude vědět, co ostatní kazí, zatímco já v tom dominuji, pochválí mě.“

Jenomže Mirka se zmýlila a v současné době se celá situace obrátila proti ní. Šéf totiž ví, že kdyby její jednání prozradil ostatním, v práci by se na Mirku už nikdo ani nepodíval.

Dostávám práci navíc za nulové příplatky. Nezastavím se, ale nemohu si stěžovat

Když si šéf uvědomil, jaké karty drží v ruce, začal s Mirkou doslova orat. Přidával jí práci, kterou nestíhala dělat ve firmě, a musela tak na ní pracovat doma. Navíc za téměř nulové peníze.

„Začala jsem být úplně vyřízená. Doma mám sotva čas na manžela a na děti. Ale když jsem ho šla poprosit, zda by nedal práci navíc i někomu jinému, překvapil mě svou odpovědí.

Původně jsem si myslela, že dostávám práci navíc, protože jsem nejlepší z týmu. Ale ve skutečnosti je to celé jinak. Všem ostatním by za ni totiž musel platit plnou částku, mně ale vyhrožuje, že pokud se mi něco nelíbí, mohl by kolegům říct, jak jsem na ně donášela.“

I když si Mirka uvědomuje, že jde v podstatě o šikanu na pracovišti, neví, co by měla dělat. Prozatím se drží a požadavky šéfa snáší. Kdyby se ale kolegové dozvěděli, co se děje, měla by víc než jen jednoho nepřítele.

„Už jsem se ale začala poohlížet po jiné práci. Dříve či později bych to tady přestala dávat. Buď budu mít kolem sebe tým lidí, co mě nesnášejí, nebo budu pracovat skoro zadarmo. A ani jedna možnost není ideální,“ končí s příběhem.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články