Mirka (43): Manžel chce, abych s ním šla na nuda pláž. Já se stydím

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
97761752 s
97761752 s

Koupat se nahá mě nikdy nelákalo a myslela jsem, že stejně je na tom i můj muž. Naše manželství trvá už sedmnáct let a za celou dobu našeho společného bydlení se neprojevila jeho záliba v koupání se bez plavek na nuda pláži. Po mnoha letech vztahu nejspíš sebral odvahu a navrhl mi, abychom se na nuda pláž zašli opalovat spolu.

Už nejsem úplně nejmladší a můj věk se začíná na těle podepisovat. Když někam vyrazíme s manželem, vezmu si šaty a lodičky a své nedostatky elegantně zakryji. Představa, že bych se měla promenádovat před cizími lidmi úplně nahá, mě ale k smrti děsí. Dávala bych na odiv své strie po porodu, ňadra, která už nemají pevný tvar, jako když mi bylo dvacet a sem tam nějaký přebytečný tuk. Otázka mého muže mě natolik překvapila, že jsem nebyla schopná jednoznačně odpovědět. Jen jsem nejistě trhla rameny a počkala s odpovědí na později.

Mluvila jsem o svém problému s kamarádkou

S mou dlouholetou přítelkyní Lenkou jsme se sešly na kávu, abychom probrali tento manželův úlet. Očekávala jsem pochopení, ale místo toho mě úplně vyvedla z míry. Pobaveně se na mě podívala, jako bych právě řekla nějaký velmi dobrý vtip. Na moje poznámky o stydlivosti reagovala protočením očí a tvrdila mi, že je dnes nahota něco jiného, něž bývala dříve. Sama se mi přiznala, že na nuda pláži už několikrát byla a ujistila mě, že mě nebudou otravovat žádní čumilové. Za své staromódní názory jsem se najednou styděla a raději jsme přešly na jiné téma. Zdálo se mi, že jde poměrně o choulostivé téma, a tak jsem ho s žádnou jinou kamarádkou později neprobírala.

Zdroj: 123RF.COM

Manžel mi nabídl, že půjde sám

Svým dalším výrokem mě manžel úplně odzbrojil. Na mé nejisté jednání reagoval klidně a vyrovnaně. Proto jsem si myslela, že šlo jen o hloupý nápad, a jemu pak celá situace přišla trapná. V tom jsem se ale velmi mýlila, protože vzápětí dodal, že by mohl jít sám nebo s kamarády. Začala se ve mně vařit krev a nebyla jsem schopná ze sebe vypravit smysluplnou větu. Byla jsem tak zklamaná a vytočená, že jsem mu v zápalu vzteku řekla, ať si jde.

Na nic nečekal a hned první letní den vyrazil sám

Nad celým naším konfliktem jsem velmi dlouho přemýšlela. Zkoušela jsem se na vše podívat z jiného úhlu, abych alespoň trochu pochopila podivné jednání svého muže. Po dlouhém rozmýšlení jsem dospěla k názoru, že bude lepší, když budeme chodit spolu a já překonám svůj stud, než aby chodil sám a já o něj přišla úplně. Stále se tím trápím, ale vím, že až překonám první den, bude vše jinak. Časem si možná zvyknu a alespoň se celá opálím.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články