Mirka (30): Pár dní před svatbou jsem potkala dětskou lásku. Rozmlouval mi obřad

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 13
zena 13

Málokdy chodím jen tak sama na víno. Ten den jsem ale udělala výjimku. Za týden jsem se měla vdávat a zkrátka jsem si od stresu ze všech příprav potřebovala odpočinout. Zašla jsem proto do vinárny u nás v ulici. Objednala jsem si víno a posadila se ke stolu pro dva.

Po chvíli si ke mně přisedl muž mého věku a pozdravil mě, jako bychom se snad dávno znali. Myslela jsem, že si mě s někým spletl. On pobaveně zareagoval, že jsem ho asi nepoznala, a představil se jako Filip.

Šlo o moji první dětskou lásku

Zdroj: 123RF.COM

Filip byl můj kamarád na základní škole. Vlastně byl víc než kamarád. Věděli to všichni kromě něho. Bylo mi asi dvanáct a poprvé jsem se zamilovala. Ale nikdy jsem mu to neřekla. Ve vinárně jsem se s ním nadšeně dala do řeči a mluvila s ním o svém životě a o všem, co se stalo za ty roky, kdy jsme se neviděli.

Dokonce jsem mu i prozradila, že se mi tenkrát docela líbil. Bral to jako kompliment. Objednal mi další víno a já se rozhodla se s ním zdržet. Velmi dobře se s ním povídalo. Jenomže jsem netušila, kam to dospěje.

Mluvili jsme o svatbě a on mi dal šílený návrh

Zdroj: 123RF.COM

Vyprávěla jsem mu o tom, že se budu vdávat. Nejdřív se mi snažil dávat nějaké tipy a radit triky. Prý je sám už rozvedený a ví, co taková svatba obnáší. Potom se ale začal ptát, zda jsem si opravdu jistá, že si chci přítele vzít. Nejdřív jsem myslela, že se ptá z přátelství, aby se ujistil, že nejdu do ničeho špatného. Jenže on zakončil své myšlenky tím, že bych možná mohla svatbu o pár dní odložit.

Prý bych měla jít s ním k němu domů zavzpomínat na dětství. V podstatě mi docela bez okolků nabídl společnou noc a ještě si myslel, že kvůli němu zapomenu na svatbu. Okamžitě jsem se zvedla, položila na stůl zmačkanou bankovku a odešla pryč.
Doma jsem všechno vyprávěla svému příteli. Ten byl naštvaný a šel do vinárny Filipa hledat. Naštěstí pro něho byl dávno pryč. Myslím, že by o jejich hádce jinak vědělo celé město. Od té doby se Filip neozval a já jsem opravdu ráda. S manželem jsme nyní šťastní a dva měsíce po svatbě čekáme naše první miminko.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články