Miriam (37): Změnila jsem práci a změnilo se i všechno ostatní v mém životě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 732
zena 732

Začalo to změnou pracovního místa. Miriam ale neměla tušení, že to není jediné, co bude muset vyměnit. O několik měsíců později bydlela v novém bytě, s novým partnerem i přáteli. Ne všechny změny ale byly k lepšímu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Myslela jsem si, že změna zaměstnání vyřeší všechno. A možná také ano, ale jiným způsobem, než jsem měla v plánu,“ popisuje Miriam.

„Muž se se mnou nechal rozvést a já skončila u kamarádky v bytě, se špatnou pracovní pozicí a s nulovými vyhlídkami.“

Pracovali jsme na stejném místě, neměla jsem trochu soukromí

Miriam s Luďkem pracovali odjakživa ve stejné firmě. On byl její nadřízený, bylo tedy normální, že jí občas zkontroloval, zadal ji novou práci, nebo s ní během pracovní doby prohodil pár slov. Jenomže po všech těch letech začala mít Miriam pocit, že to tak není správně.

„Neustále jsme byli spolu. Doma, v práci, na cestě do práce i z práce. Otravovalo mě to. Neměla jsem trochu soukromí, stále mi stál za zadkem. A tak jsem se rozhodla odejít do jiné firmy. Netušila jsem, co všechno to spustí,“ popisuje.

Najednou to byl někdo úplně jiný

Teprve ve chvíli, kdy změnila Miriam zaměstnání, došlo jí, jak moc je na ní manžel závislý.

„Pořád mi volal, kontroloval mě, když jsem přišla domů, neměla jsem už vůbec žádný klid, protože chtěl detaily z mojí nové práce. A když jsem s ním odmítala mluvit, protože jsem byla unavená, začal mě podezírat z nevěry,“ říká Miriam.

Po jednom takovém výstupu manžel Miriam oznámil, že její milence odmítá tolerovat a chce se nechat rozvést.

„Stal se úplně paranoidním. Nakonec mě vyhodil z bytu, takže jsem skončila u kamarádky,“ říká.

„V nové práci se mi navíc příliš nedařilo a vypadalo to, že brzy budu muset skončit.“

Všechno se změnilo po půl roce

Naštěstí se nakonec ukázalo, že každé začátky jsou těžké, ale dá se z nich něco vytěžit. Miriam se statečně prokousala kritikou od nového šéfa. Ten ji nakonec ocenil stálou pozicí, a dokonce zvýšením platu.

„Brzy jsem si našla nového přítele. Nastěhovala jsem se k němu po půl roce známosti vlastně spíš proto, že jsem už cítila, že kamarádce v jejím bytě překážím. Ukázalo se to ale jako správná volba. S Filipem nám to zatím skvěle klape.“

Jednoduchá změna nakonec zapříčinila převrat celého života. V některých ohledech Miriam stále bolí to, co se stalo, na druhou stranu je ale ráda, že to dopadlo takhle.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články