Mirek (54): Moje dcera chodí s mým dlouholetým kamarádem

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
smutnyotec
smutnyotec

Mirek je šťastně ženatý a má dvě děti 17letou Andreu a 14letého Adama. Andrea se svým rodičům nedávno svěřila, že s někým chodí. U dívky v jejím věku by to nebylo nic neobvyklého. Kdyby to ovšem nebyl nejlepší kamarád jejího otce.

Andrejka byla vždycky moc chytrá holka. Ve škole se moc dobře učí. Bohužel si se spolužáky a ostatními svými vrstevníky moc nerozumí. Vždy se radši baví se staršími a s dospělými. Se ženou nás dost mrzelo, že nechodí ven s kamarády, a místo toho sedí doma v knížkách. Ale zase na druhou stranu jsme s ní nikdy nezažívali žádné puberťácké výstřely nebo scény. A knížky jí zakazovat nebudeme.

Rodičovská parta přátel

S manželkou Lenkou jsme docela společenští. Máme partu stálých přátel, se kterými se známe už od střední školy. Chodíme spolu na různé akce, na cyklovýlety, na bowling, nebo prostě jen posedět na pivo či víno. Taky pořádáme poměrně často grilovačky střídavě u každého z nás.

Byli jsme čtyři manželské páry. Dokud se Tonda s Věrou nerozvedli. Po jejich rozchodu začaly být akce takové rozpačité. Nikdo jsme nevěděli, jak se k nim máme chovat. V partě nechceme přijít ani o jednoho z nich, jsou to naši kamarádi oba dva. Teď už to celkem zvládají, být na společné akci oba, aniž by se probodávali pohledem. Nikdo z nich ale až doteď nikoho neměl.

Na našich grilovačkách u nás doma dost často bývá i naše dcera Andrea. Jak jsem už zmínil, dává přednost společnosti dospělých. Syn Adam naopak naše akce využívá k tomu, aby mohl zmizet někde venku.

Nečekané přiznání

Zdroj: Vadim Guzhva/123RF.COM

Nedávno se nám Andrea přišla s něčím svěřit. Řekla nám, že je zamilovaná. Přiznám se, že vzhledem k její povaze, jsme něco takového čekali až na vysoké škole. Napadlo nás, že to bude někdo ze školy, vzhledem k tomu, že nikam jinam nechodí. Ona nás ale šokovala přiznáním, že chodí s Tondou, naším rozvedeným kamarádem.

Myslím, že když to řekla, tak mi ještě úplně nedocházely všechny detaily. Ty jsem začal postupně chápat až časem. Třeba, když Tonda přišel a s Andreou se začali líbat. Ten „starej dědek“ sahá na moji malou holčičku! Vždyť je to odporné! Když jsem je spolu viděl poprvé, měl jsem chuť ho zabít.

Moje žena mě ale krotí. Podle ní bychom jí neměli nic zakazovat, aby s ním nakonec nebyla jen proto, že my jí to zakazujeme. Aby se nebála našeho „My jsme ti to říkali“. Přiznám se, že od té doby s Andreou moc nemluvím. Vždycky si představím, jak na ni Tonda sahá. Ale manželka je skvělá. Ví, jak s ní mluvit. Říká jí i své pochyby o jejich vztahu, o jejich velkém věkovém rozdílu, ale tak, aby se křehká duše puberťačky nekousla. Snaží se jí vysvětlit, jak bude vypadat Tonda a celý jejich vztah za 20 let. Andrea je ale zamilovaná a nechce nic slyšet.

Prý si s vrstevníky nerozumí, zato s Tondou si rozumí skvěle, má si s ním o čem povídat a i akce, na které ji bere on, jsou pro ni příjemnější než společnost a akce spolužáků.

Nezbývá mi, než doufat, že časem Andrejce dojde, že může mít inteligentního přítele i ve své generaci. Upřímně doufám, že to brzy přestane bavit Tondu a najde si jinou.

Autor: Jana Janáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články