Milena (45): Manžel je puntičkář, než si sednu na sedačku, musím se převléknout

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
puntickar
puntickar

Náš životní příběh začal velice romanticky. S nynějším manželem jsem se seznámila na svatbě své nejlepší kamarádky. Na první pohled elegantní, dokonalý, pohledný gentleman s tajuplným pohledem. Tehdy se mi podlomila kolena a srdce napovědělo, že život má i příjemné stránky. Naše první společná konverzace naznačila, že se začíná nová etapa mého dosud nenaplněného života.

Sladké mámení

Byla jsem dokonale omámená jeho gentlemanskými gesty, vůní a téměř pohádkovými příběhy, kterými mne zahrnoval. Konverzace nebrala konce a my se vzájemně nořily do vzájemné lásky. City byly oboustranně naplněny a opětovány. Nic nám nestálo v cestě ve vzájemném sebepoznávání. Krátké schůzky po pracovní době, květiny, dárečky, sladká slůvka. To všechno jsem měla jako na dlani a láska mne totálně oslepila. Obdivovala jsem jeho dokonalý uhlazený vzhled, vždy čisté upravené nehty, dokonalý střih vlasů, naleštěné boty. Ani smítko nenarušilo jeho perfektní image.

První dotek lásky

Zdroj: 123RF.COM

Po pár dnech našich letmých dotyků na krátkých schůzkách mne pozval k sobě domů. Bylo to spontánní a nečekané. O to víc mne překvapil jeho dokonale uklizený byt, vše naprosto čisté, srovnané, téměř netknuté. Trochu jsem ho podezírala z toho, že si najímá uklízecí službu, nebo je to zákrok maminky, se kterou má prý úžasný vztah. Ani smítko, nádobí naleštěné, knihy srovnané podle barvy a ani náznak toho, že by tu někdo delší dobu pobýval. Měla jsem pocit, že létám v oblacích. Naše první sblížení bylo nadpozemské, pouze mne zarazila výrazná až přehnaná hygiena mého nynějšího manžela. Přezdívala jsem mu mýdlový princ.

Po pár dnech mi nabídl, abych se k němu nastěhovala. Nebránila jsem se té myšlence, ale to, co následovalo, mne natolik rozhodilo, že jsem nemohla uvěřit, že stále žiji se stejným mužem.

Záblesky z růžového nebe

Zdroj: Katarzyna Białasiewicz/123RF.COM

To, co se jevilo jako dokonalé, bylo až příšerně k nevydržení. Měla jsem „přiřazený“ svůj ručník, svůj sprchový gel, šampon, utěrku na nádobí. Naprosto jsem nesměla, jakkoliv narušit nastolený řád. Jednou jsem si při mytí vlasů omylem vzala manželův ručník. To, co následovalo bylo k neuvěření. Tentam byl ten úžasný muž, nyní přede mnou stálo rozzuřené zvíře, které snad bylo připravené mne zardousit. Naprosto nedokázal uvěřit mé opovážlivosti používat jeho věci. Ručník letěl okamžitě do pračky. Cítila jsem se naprosto špinavá a podvedená. Pomalu se mi v hlavě skládaly střípky oné mozaiky, která mi občas nedala spát. Těchto afektů přibývalo a stávaly se nesnesitelnými. Z milého muže se stal tyran a já dokonalou poddanou, která slouží jeho sterilnímu prostředí, které vyžadoval a miloval nade vše.

Maminka jako zdroj citového vyděračství

Postupem času jsem, i když nerada, přivykla tomuto nyní už stereotypu. I kvůli dětem, které časem přišly na svět. Rozhodně jsem neměla na růžích ustláno a děti měly striktní instrukce ohledně her a trávení volného času. Sednout si na sedačku k televizi v oblečení, které jsem měla celý den na sobě? Definitivně zamítnuto! Společné posezení u filmu jsem mohla absolvovat až po sprše a převléknutí do čistého domácího oblečení. Postupem času jsem brala manžela jako oběť jeho matky, která mu v dětství nedopřála nic, co měl rád. Radikálně mu organizovala život a striktně zakazovala jakékoliv rozmary. Bohužel to přešlo až v tuto chorobnou žádost o vše čisté. Jako by se chtěl zbavit všech nečistých myšlenek. Svého muže miluji, ale život v ryzí až sterilní čistotě mě ničí.

Autor: Daniela Lahodová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články