Milada (46): Dlouho jsem byla sama, tak jsem si nechala vyvěštit budoucnost. Teď mě z toho mrazí

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
zena 5
zena 5

Od rozvodu s manželem uplynulo šest let a já stále nenarazila na pořádného chlapa. Kamarádka si ze mě často dělala legraci, že mám snad na čele nálepku „rozvedená“, a právě proto se mi muži vyhýbají obloukem. Po šesti letech samoty ale člověk pochopí, jak důležitá je blízkost někoho druhého. Byla jsem ze samoty tak zoufalá, že jsem se kamarádkou nechala přesvědčit, abych zašla k věštkyni.

Nikdy jsem na tyto věci nevěřila

Budu zcela upřímná: věštění budoucnosti a všechno okolo šlo vždycky tak nějak mimo mě. Nikdy jsem na tyto věci nevěřila, na druhou stranu jsem je ani neodsuzovala. Možná i to byl důvod, proč jsem se po dlouhém přemlouvání nakonec přeci jen nechala ukecat a zašla k místní věštkyni. Nic jsem si od toho neslibovala.

Toho dne mi ale věštkyně změnila život.

Na obzoru samé špatné věci

Během prvních pěti minut jsem pochopila, že paní sedící přede mnou možná přeci jen bude mít nějaký dar od Boha či něco takového, protože jí stačila chvilička a rázem o mně věděla úplně všechno. Seděla jsem naproti ní, ruku v jejích dlaních a nevěřícně naslouchala všemu, co říkala. Ve všem měla pravdu a ani v jedné informaci o mně se nespletla. Byla jsem v šoku.

Mnohem větší šok ale následoval, když mi věštkyně začala předvídat budoucnost. „Do půl roku onemocníte,“ zněla její slova, zatímco prstem přejížděla po mé dlani. „Nemoc to bude dlouhá, ale vy to zvládnete,“ pokračovala. „Vyzkoušíte alternativní metody léčby, ale uzdravit vás dokáže jen láska,“ říkala a sahala po kartách, aby ve věštění mé nepříliš pozitivní budoucnosti pokračovala.

Zdroj: 123RF.COM

Na svého prince si budu muset počkat

Věštkyně mi dále sdělila, že bude trvat, než se v mém životě objeví ten pravý, který mi pomůže překonat zdravotní problémy. Mezitím potkám ještě jednoho muže, který ale zneužije mé nemoci k tomu, aby mě připravil o nějaké peníze. Pak se ale všechno k dobrému obrátí. Závěrem věštby bylo, že mi lásku do života přinese blízký přítel. S těmito slovy jsem od věštkyně odcházela a cloumaly se mnou rozporuplné pocity.

Její slova se vyplnila

Snažila jsem se přesvědčit sama sebe, že je to hloupost a že se věštkyně plete. Když jsem si ale za čtyři měsíce našla v podpaží malou bouličku, zděsila jsem se, že se její slova začnou plnit. A taky že ano, zjistili mi rakovinu. Podstoupila jsem vyšetření, operaci a léčbu, která pro mě byla jak fyzicky, tak i psychicky náročná. V tu dobu jsem poznala Pavla. Myslela jsem si, že mi pomáhá, zpočátku se o mě staral a byl tu pro mě, když mi bylo zle z chemoterapie, kterou jsem špatně snášela. Jenže pak se naplnila další slova věštkyně, když Pavel jednoho krásného dne zmizel a společně s ním i veškeré mé úspory, o které mě připravil.

Zdroj: 123RF.COM

Konečně přišla láska

Zkušenost s Pavlem mi na psychice příliš nepřidala, ba spíše naopak. Několik měsíců poté mě kamarádka seznámila s Radkem – bratrem její kolegyně. A to byl on. Vzpomněla jsem si na slova věštkyně, že mi lásku do života přinese někdo blízký.

Tím člověkem byla má dlouholetá kamarádka. S Radkem jsem se opět začala cítit živá. Můj zdravotní stav se zlepšil, podařilo se mi nemoc porazit a nezbylo než doufat, že už se nikdy nevrátí. Vedle Radka opět žiji a doufám, že tak už to bude napořád.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články