Milada (45): Nikdy si nenajměte mladou uklízečku. Řeknu vám, co dělá s mým mužem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena blondyna
Zdroj: Shutterstock

Milada obývá s manželem velký dům na okraji malého města. Nezvládá ho uklízet, proto si na péči o domácnost a o stejně rozlehlou zahradu najímají pravidelně pomocníky. Někteří zahradníci a uklízečky zůstanou déle, jiní je opustí po jediné sezóně. Pavla však vydržela. Když ale Milada zjistila pravý důvod, její život se v tu ránu změnil.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Mladá, ale šikovná

„Zdála se mi trochu zakřiknutá, ale víte, co se říká. Tichá voda břehy mele,“ krčí nosem Milada. „Nevím, co jsem si myslela, když jsem ji najímala,“ kroutí nevěřícně hlavou nad svou naivitou.

Pavle bylo 25 let, byla krásná, chytrá, atraktivní a potřebovala si přivydělat na studia, která se trochu protáhla. Práce uklízečky v domácnosti zajištěných manželů středního věku se jí zdála jako slušné řešení její situace.

„Zpočátku se opravdu snažila,“ vzpomíná Milada, „pracovala za dva a dům pod jejíma rukama jen vzkvétal. Časem ale začala být nedochvilná a vše zanedbávala,“ krčí rameny Milada, která marně přemýšlela, co se s jejich uklízečkou děje.
Měla to však záhy zjistit a její překvapení nebralo konce.

Manžel byl vždycky slabý na jazyky

Pavla byla opravdu chytrá, žádná husa. Studovala angličtinu a francouzštinu a toužila stát se překladatelkou.
Miladě bylo jasné, že práce uklízečky je pro ni přechodným stádiem, ale nevadilo jí to, až do jednoho momentu, kdy Pavlu načapala s vlastním manželem.

„Za dveřmi pokoje jsem slyšela hlasy, podle mého prvního odhadu patřily Pavle a manželovi. Vtrhla jsem tam a byla připravená na všechno,“ s úšklebkem vzpomíná Milada. „Co se tam ale dělo předčilo i moje nejhorší představy,“ dodává.

Pavla seděla s Milanem u stolu a opakovali cvičení z angličtiny. „Byla jsem v šoku. Moje fantazie zpracovávala nejrůznější scénáře, na tohle jsem ale připravená nebyla,“ konstatuje Milada.

Doučování mu pomohlo k povýšení

Miladin manžel Milan totiž dostal v práci ultimátum. Buď se konečně doučí angličtinu, anebo zůstane do konce kariéry na stejném místě.

To pro něho bylo dostatečnou motivací k tomu, aby na sobě začal pracovat. Zapsal se do kurzu v jazykové škole, ale nezvládal ho. Potřeboval individuální doučování, a to mu zkušená Pavla ráda poskytla.

„Díky naší uklízečce manžela povýšili a nosí domů mnohem lepší peníze než v minulosti,“ pochvaluje si Milada. „Jsem Pavle za mnohé vděčná,“ uvědomuje si Milada a dodává: „Jelikož nemáme děti, přemýšlím o tom, že Pavle dám do začátku nějakou hotovost a rozhodně u nás bude mít dveře vždy otevřené,“ uzavírá své vyprávění Milada, jíž je z očí patrný vděk.

Autor: Kamila Mertlová


Související články