Michaela (37): Přitahuji jen problémové muže. Uvažuji, že raději zůstanu sama

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 31
zena 31

O mém milostném životě by nejeden spisovatel mohl vydat knížku. V žádném případě by to nebyla komedie, ale spíše tragédie. Pokud jde o moje dosavadní vztahy, rozhodně se nedá říci, že by byly nejšťastnější. Sama sebe jsem už několikrát utvrdila v tom, že přitahuji jen problémové muže, od kterých by každá rozumná žena okamžitě dala ruce pryč.

Nejdříve drogový dealer, poté tajný alkoholik

Romana jsem poznala v baru, kde mě pozval na drink a toho večera jsme skončili u něho doma. Slovo dalo slovo a my dva začali tvořit pár. Docela se mi zamlouvalo, že životem proplouval jako bohém, který nectil pravidla a život si užíval plnými doušky. Zrovna jsem byla v jeho bytě, když k němu dorazila zásahovka, která odhalila pravdu o mém příteli, byl to totiž drogový dealer, na kterého měla policie už delší dobu spadeno.

Lásky na celý život jsem se nedočkala ani si Vilémem. Kdybych byla všímavější, rychle bych odhalila, že je to ve skutečnosti tajný alkoholik. Přišla jsem na to ale až za dva roky.

Zdroj: 123RF.COM

Notorický nevěrník a sňatkový podvodník

Člověk by si řekl, že do třetice všeho dobrého už zkrátka musím mít štěstí. Opak byl ale pravdou, i když to zpočátku vypadalo velmi nadějně. Začala jsem chodit s Michalem, na kterém mi učaroval jeho šarm a sebevědomí. Byl to pohledný muž, který si ženu dokázal omotat okolo prstu. Zamilovala jsem se do něho až po uši a vůbec jsem nevěděla, že nejsem jeho jediná. Byl to notorický nevěrník, který navazoval vícero vztahů najednou a své přítelkyně neustále podváděl. Ani s ním mi proto vztah nevyšel.

Zdroj: 123RF.COM

Čtvrtý muž mého života, o kterém jsem si myslela, že právě on bude můj princ na bílém koni, se jmenoval Honza. S ním jsem se do vztahu vrhla po hlavě, což u mě i přes všechny předešlé zkušenosti bylo jakýmsi špatným zvykem. Kdybych si dala větší pozor, možná bych si uvědomila, že vzít si muže, kterého jsem znala jen půl roku, vůbec není dobrý nápad. Z Honzy se totiž vyklubal sňatkový podvodník, který ženy nalákal do svatby, obral je o peníze a poté jednoduše zmizel. Nezapomněl si změnit jméno, takže se stal prakticky nedohledatelným.

Začínám si myslet, že udělám nejlépe, když zůstanu sama

Nemám žádného přítele a už ani žádného nehledám. Ačkoli dávno nepatřím k nejmladším, pomalu mi táhne na čtyřicet, stále častěji si pohrávám s myšlenkou, že možná udělám nejlépe, když zůstanu sama.

Mé předchozí vztahové zkušenosti mi totiž napovídají, že k sobě jakýmsi záhadným magnetem přitahuji jen problémové muže, se kterými to nemá žádnou budoucnost. Upřímně nevím, jestli se mi chce riskovat to znovu a prožívat to peklo stále dokola.

Kdo ví, třeba to osud tak chtěl, abych zůstala sama.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články