Martina (45): Koupil mi auto, kterému nefungovaly brzdy. Nehodu jsem přežila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena nemocnice
zena nemocnice

Ten den jsem se podruhé narodila. Alespoň jsem se tak cítila, když jsem se probrala v nemocnici po dvoudenním kómatu. Ptali se mě na mé vzpomínky a byli překvapeni, že si pamatuji úplně vše. Údajně jsem měla velké štěstí, že při autonehodě nedošlo k žádnému poškození mozku. Co se ale přesně stalo, ještě dlouho nikdo netušil, muselo být totiž zahájeno řádné vyšetřování.

Překrásný dárek

Šlo o první jízdu novým autem, se kterým předešlý den přijel přímo z autosalonu můj muž. Byl to dárek k výročí. Používat jsme ho měli oba, ale majitelem jsem se stala já. Dárek mi udělal obrovskou radost. Přesně trefil auto, které jsem si přála, navíc tím, že ho koupil sám, nás ušetřil hodinových hádek při výběru. Ráno jsem s ním měla jet poprvé do práce a pochlubit se kolegyním s tím, jakého mám skvělého muže.

Do práce jsem nedojela

Zdroj: 123RF.COM

Jenomže do firmy jsem nedojela. Když jsem se v jedné ze zatáček na úzké polní silnici pokoušela zpomalit, zjistila jsem, že brzdy selhaly. Zpanikařila jsem a tím nehodu ještě zhoršila. Narazila jsem do stromu v zatáčce a pak si pamatuji až to, že jsem se probrala v nemocnici.

Několik zlomenin žeber, otřes mozku, rozbitá hlava a pár operací vnitřních orgánů. Tím vším jsem si údajně prošla. Několik dní jsem musela zůstat v nemocnici. Manžel začal jednat hned, když jsem mu řekla, jak k nehodě došlo. Zařídil, aby bylo auto řádně zkontrolováno. Když volal na místo, kde ho koupil, bylo mu řečeno, že auto bylo zcela v pořádku a že není možné, aby se něco takového stalo.

Některé mé přátele i tato informace utvrdila v tom, že si s mými brzdami někdo pohrál. Několik lidí dokonce tvrdilo, že do auta zasáhl můj muž, že nehoda nebyla jenom nehodou, ale pokusem o vraždu. Věděla jsem hned, že je to nesmysl, s mužem jsme nikdy neměli žádný problém. Tyhle hloupé pomluvy se mě dotýkaly.

Technická kontrola nakonec prokázala, že se jednalo o výrobní vadu. Za chybu brzd byla označena zcela jistě auto prodejna, která nám i zničené auto byla nucena proplatit. Samozřejmě tomu předcházelo několik soudů, protože majitel podniku se bránil, jak jen mohl. Nakonec se ale vše uzavřelo se zdárným koncem. Jsem zdravá, manžel mi koupil nové, spolehlivé auto a vše je tak, jak má být. Musela jsem pouze ze svého telefonního seznamu odebrat pár čísel lidí, kteří pochybovali o mém manželovi.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články