Martina (43): Manžel jezdil za svými dětmi, nakonec se ukázalo, že nejezdil pouze za nimi

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zenanestastna
zenanestastna

Když mi zemřel manžel, rozhodla jsem se neskončit s životem a znovu se vdát. Děti jsem neměla a nechtěla jsem být sama. Měla jsem několik vztahů s mladšími muži, ale nebylo to nic pro mě. Nakonec jsem poznala muže, se kterým jsem si rozuměla v mnoha ohledech. Byl tři roky rozvedený a toužil po novém vztahu.

Po dvou letech známosti mě požádal o ruku a já bez přemýšlení kývla. Naše manželství ale přežilo sotva rok. Nikdy jsem neměla problém s tím, že se můj muž vídá s dětmi i s bývalou ženou. Jejich vztahy nebyly zlé. Vztah skončil zkrátka proto, že už si neměli co říct. Pořád byl ale otcem jejích dětí, které miloval.

S dětmi se vídal pravidelně. Nemohla jsem tušit, že je něco špatně

Zdroj: maximkabb/123RF.COM

Věděla jsem, že se každou středu a pátek po práci vydá za dětmi a bude s nimi až do večera. Obvykle jezdili ven na kolech nebo na výlety, když bylo špatné počasí, zůstával s nimi doma a hráli i s jeho bývalou ženou hry. Někdy je bral také k nám. Mě měly děti rády, já si s nimi rozuměla, protože vlastní děti jsem neměla, snadno jsem si je zamilovala.

Trval ale na tom, že chce s nimi trávit čas spíše za přítomnosti exmanželky, aby si děti lépe zvykli na situaci, že jsou stále rodina, i když už u nich otec nespí. Respektovala jsem to a nepátrala po tom, co během dnů s dětmi dělá.

Řekl mi to kamarád

Zdroj: 123RF.COM

Že mě můj muž podvádí mi řekl blízký rodinný přítel. Údajně se mu sám přiznal už před nějakým časem. Ačkoli ho Daniel nutil, aby šel s pravdou ven, nebyl manžel schopný se mi podívat do očí a říci mi, že už dlouho nechodí jen za dětmi. Tvářil se, jako by se nic nestalo, když ten večer přišel domů. Když jsem se ho ptala, jestli je to pravda, jako první ho zajímalo, kdo mi to řekl.

Začal se mi omlouvat, zároveň však necítil vinu. Nechtěl mi prý ublížit, ale nemohl si pomoct. Rodina pro něho znamenala všechno. Přiznal, že už během těch tří let po rozvodu se se svou exmanželkou několikrát vyspal. Nevěděl proč, nemiloval ji, ale stále ho přitahovala a chtěl s ní zůstat. Už delší dobu prý uvažoval, že ode mě odejde, ale nedokázal mi to říct.

Chybí mi on i děti

I když to bolí a jsem na něho naštvaná, chybí mi. Zvykla jsem si i na jeho děti, které jsem dříve vídala. Snažil se mě kontaktovat a udržovat vztahy, ale nejde to. Po rozvodu jsem se od něho úplně odstřihla. Měla jsem si založit rodinu s mužem, dokud jsem měla šanci. Tahle rodina bohužel nikdy moje nebyla.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články