Martina (41): Život s tchyní, její opičí láska dovedla náš vztah k záhubě

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
41852173 s
41852173 s

Když jsem se vdávala, byla jsem mladá a naivní. Neměli jsme na začátku moc peněz, tak mi můj muž Rosťa nabídl, že se můžeme prozatím nastěhovat k jeho mamince. Takové rozhodnutí se ze začátku zdálo jako skvělý nápad, protože Rosťova maminka měla dům, ve kterém bylo celé jedno patro volné.

Ihned jsme se nastěhovali a začali jsme žít jako normální rodina. Rosťova maminka se tu a tam zachovala jako nepříjemná tchyně, když komentovala můj způsob vedení domácnosti, ale to nebylo nic, co bych nedokázala zvládnout. Horší situace nastala, když se nám narodilo dítě. Od té doby se její nevyžádané rady stupňují a také její nepřirozená péče o syna a mého manžela. Chci si ve vlastní domácnosti rozhodovat sama a ona mi v tom věčně brání.

Manžel se nemohl rozhodnout, na čí straně bude stát

Můj pohár trpělivosti přetekl ve chvíli, kdy jsem celá unavená z celodenního hlídání malého odešla do ložnice se na chvíli vyspat a za dveřmi jsem slyšela tchyni, jak manželovi říká, že jsem neschopná. Nelenila jsem, ihned jsem se zvedla a šla si s ní celou věc vyřídit. Čekala jsem, že se omluví a bude jí líto, že jsem jí slyšela. Ona místo toho přešla do protiútoku a začala vyjmenovávat všechny mé nedostatky.

Zdroj: 123RF.COM

Tvrdila, že špatně vařím, proto Rosťa vypadá tak pohuble. Taky se jí nelíbilo, že chodím ven s kamarádkami, protože podle ní by správná hospodyňka měla být doma a starat se o domácnost a ne někde flámovat do noci. Celou situaci však vyhrotila, protože sama vím, že mé schůzky s přítelkyněmi netrvají déle jak dvě hodiny a jsou vždy brzy večer. Manžel se stáhl do ústraní a k celému konfliktu se stavěl tak, jakoby se ho netýkal.

Nakonec se rozhodl, že podpoří matku

Když jsem svého muže vyzvala, aby se k situaci postavil čelem, chvíli se zdráhal, a nakonec se jako největší srab přiklonil k názoru své matky. Tím mě okamžitě podrazil. Komentoval to se slovy, že maminka vaří lépe a měla bych si nechat poradit. To pro mě byla rána pod pás a já jsem odmítala se s ním dál bavit. Tchyně odcházela s radostným výrazem a mně tím úplně zkazila náladu.

Celý konflikt měl samozřejmě ještě dohru, kdy jsme se s manželem tak pohádali, až jsme došli k rozhodnutí, že náš společný život nemá cenu. On se odmítal postavit proti názoru své matky a já si zase neuměla představit, jak mi tchyně bude chodit domů a neustále mě kritizovat. Zatím jsem odešla ke svým rodičům, protože jsem tak rychle nesehnala nové bydlení, ale jsem si jistá, že dokud bude tchyně bydlet tam kde bydlí, určitě se tam nevrátím.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články