Martina (33): Na líbánkách jsem potkala nového muže, kterého začínám milovat

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
nehnese
nehnese

Říká se, že když milujete dva lidi zároveň, máte zvolit toho, do kterého jste se zamilovali později. Kdybyste totiž skutečně milovali prvního muže, nikdy se znovu nezamilujete. Jenomže ono to celé není tak snadné, jak se zdá. Mám hlavu plnou Filipa a myšlenky na něho mi nedávají spát, zatímco ležím vedle Petra, kterého miluji už několik let.

S Petrem jsme svoji teprve pár měsíců. Bydlela jsem s ním ale už několik let před svatbou a vždy jsem měla jasno v tom, že on je láska mého života. Netušila jsem ale, že potkám někdy někoho, kdo by mě o tomto mém přesvědčení donutil pochybovat.

Petr je můj muž. Nechci a nemohu ho zklamat

Vždy pro mě udělal vše, co mi na očích viděl. Vím, že má skvělou práci a dokáže se postarat o rodinu. O tom jsme spolu také už několikrát mluvili. Chceme mít alespoň dvě děti, hezký dům, psa. Protože je mi přes třicet, po svatbě nemluví Petr o ničem jiném než o tom, že už je čas na první děťátko, které oba tak moc chceme.

Nedovedu si představit, že bych najednou nebyla s ním. Spávám vedle něho už několik let, stal se pro mě tou nejdůležitější osobou v životě. Nikdy mu nechci ublížit ani ho zklamat, protože ho tak strašně miluji.

Filipa nedokážu dostat z hlavy

Když jsme s Petrem jeli na svatební cestu do Itálie, byl nám cestovní kanceláří přidělen milý mladý delegát. Jeho úsměv mě ihned srazil do kolen. Svým kamarádkám jsem ještě ten večer napsala, jak je krásný, vysportovaný a kdo ví co ještě. A ony mě všechny upozornily na to, že jsem se právě vdala. Ačkoli jsem si uvědomila, že je to pravda, nedokázala jsem na něj přestat myslet.
V půlce naší svatební dovolené mě pozval na drink. Byli jsme na pláži, Petr trávil čas ve vodě, zatímco Filip ke mně přišel s otázkou, zda je vše v pořádku. Ptala jsem se, jestli je vždy tak milý ke svým klientům, a on odpověděl, že pouze k těm, s kterými by si dal skleničku. Věděl dobře, že jsme s Petrem na svatební cestě, přesto se příliš neostýchal. Odmítla jsem ho.

Zdroj: 123RF.COM

Po příjezdu domů jsem mu napsala několik zpráv. Nemohu na něj přestat myslet

Svědomí mi nedá spát. Když jsme s Petrem dorazili po líbánkách domů, napsala jsem Filipovi několik rozrušených SMS zpráv o tom, že mě nikdy neměl zvát na pití, že jsem si to možná vyložila špatně, za to se omlouvám, ale pokud se mě snažil svést, tak je velmi špatným delegátem. Ani nevím, proč jsem to udělala.

On mi odepsal, že kdybych neměla zájem, tolik bych to nerozebírala. Měl pravdu? Přemýšlím o tom od té doby už čtrnáct dní. Doufám, že ty zvrhlé pocity brzy pominou a já budu schopná naplno milovat svého manžela Petra.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články