Martina (32): Nedokážu svému exmanželovi říct ne

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena rozvod
zena rozvod

Do Marka jsem byla zamilovaná až po uši a když mě požádal o ruku, byla jsem ta nejšťastnější holka na světě. Našli jsme si byt do podnájmu a kromě práce ještě oba studovali. Hektický životní styl a mládí toužící po experimentování se na našem vztahu po čase podepsalo a po osmi letech následoval rozvod.

Na vlnách vášně

Náš vztah s Markem byl vždy hodně vášnivý (co do plusů, tak i mínusů) a neklapal už delší dobu. Byli jsme oba hodně pracovně vytížení. Posledním hřebíčkem do rakve našeho manželství byla jeho nevěra, ke které se sám přiznal. Dohodli jsme se na rozvodu a že zkusíme jít každý svou cestou. Mě zůstal byt a Marek se odstěhoval ke kamarádovi.

Myslela jsem si, že rozvod mi pomůže se od něj odpoutat a najít nový životní směr. Třeba i nového partnera, se kterým to nebude taková emocionální horská dráha. Na doporučení kamarádky jsem se zbavila (skoro) všech věcí připomínajících mi exmanžela. V rámci porozchodové terapie jsem vymalovala byt, koupila si novou postel a sedačku, nové doplňky a květiny.

Odhodlaná zapomenout

Zdroj: 123RF.COM

První měsíc po rozchodu jsem byla odhodlaná za nevydařeným vztahem zavřít dveře. Jenže Marek to viděl jinak. Každý večer mi volal, nebo alespoň poslal smsku. Ptal se, jak jsem se měla, přál mi dobrou noc. Zkoušela jsem mu párkrát telefon nebrat, ale dlouho jsem to nevydržela.

Věděla jsem, že tahle situace není ideální, protože mi bylo jasné, že on (narozdíl ode mě) nechce plnohodnotný vztah, nedejbože děti. Jenže moje láska k němu, která rozvodem samozřejmě nezmizela, mi brání se od něj úplně odstřihnout.

Vím, že to nikam nevede

Zatímco já pořád v sobě melu svoje city k Markovi, on se nebrání novým vztahům. O holkách, které zve na rande mi klidně povídá a staví je vždy do takového světla, že mě se žádná nevyrovná, a takové ty řeči. Po jedné takové zpovědní návštěvě u mě doma jsme se spolu vyspali. A nebylo to naposled.

Vím, že takový vztah nikam nevede. Jemu to tak, narozdíl ode mě, naprosto vyhovuje. Má ve mě kámošku, která pomůže, když je problém, ale už nemá žádné nároky, a zároveň holku do postele, když je mu smutno. Já jsem do něj prostě pořád zamilovaná. Jiní muži (a že jich kolem sebe mám hodně) mi nic neříkají.

Nechci ho úplně ztratit, protože pro mě moc znamená a v posteli nám to perfektně klape, ale vím, že se v tomto vztahu budu jen trápit. Kamarádka mi říká, že jsem na něm závislá a má vlastně pravdu. Mám v sobě hrozný boj. Moc bych si přála plnohodnotný vztah a brzy i dítě a vím, že s exmanželem to nebude. Pokaždé si říkám, že už je to naposled. Že už to s ním navždy ukončím. Jenže on se na mě pak zase podívá, pohladí mě a moje předsevzetí jsou pryč.

Autor: Svatava Pokorná


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články