Martina (24): I rok po rozchodu se mnou flirtuje, kdy už pochopí, že nemá šanci?

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 2
zena 2

Byla jsem mladá a zamilovaná. David byl můj spolužák na vysoké. Milý, sympatický, hezký. Tenkrát jsem ho měla opravdu ráda, začali jsme si spolu sice na jedné školní akci pod vlivem alkoholu, ale nakonec se z toho nevyklubal jen úlet, ale téměř dvouletý vztah.

Později jsem ale zjistila, že on zkrátka není kluk pro mě. Přestala jsem mu rozumět, měl úplně jiné zájmy, věnoval se víc hrám na počítači než mně. Nebydleli jsme spolu, vídali jsme se ve škole a mně přišlo, že se naším vztahem víc chlubí kamarádům, než aby ho bral vážně.

Prosil o další šanci

Když jsem mu řekla, že bych se chtěla rozejít, protože už si nerozumíme, byl zoufalý. Plakal a přemlouval mě, že se změní. Očividně si myslel, že je to mezi námi láska na celý život. A já možná ze začátku taky, ale později mi došlo, že to byla spíš nerozvážná mladá zamilovanost.

Bylo mi ho líto, objala jsem ho a nechala ho vyplakat. Nakonec jsem mu slíbila, že se mezi námi v podstatě nic nezmění. Mám ho ráda a vídat se budeme i dál, jenom už se nebudeme považovat za pár. Jelikož jsme spolu ani moc nespali, opravdu se nic moc nezměnilo.

Bavíme se jako přátelé

Je to skoro rok, co nejsme spolu. Nikdy jsme spolu ven nešli jenom tak ve dvou, ale ve větším počtu nemám problém s ním normálně komunikovat. Pořád je to kamarád a záleží mi na něm. On mě ale nejspíš bere víc než jen jako kamarádku.

Zdroj: 123RF.COM

Občas mi na sraz přinese kytku, svádí to na to, že jsem v partě jediná žena a zasloužím si, aby si mě udržovali. Jindy má dvojsmyslné narážky, nebo připomínky k našemu vztahu. Baví ho vyprávět historky z dob, kdy jsme byli spolu a pozorovat, jak se budu tvářit. Dělám, že to nevidím.

Když si píšeme, snaží se mě vytáhnout ven

Někdy to opravdu vyzní spíš jako pozvánka na rande. Zve mě na večeři, nebo na videohry k němu domů. Tam jsem od našeho rozchodu nebyla. A když už s ním mám jít ven, tak jedině s větší partou lidí. Je pravda, že jsou to samí kluci a jeden z nich se mi docela dost líbí. Vlastně to je spíš důvod, proč s nimi chodím ven.

David pro mě určitě bude navždycky vzpomínka na první polibek i první milování. Mám ho moc ráda, nerozešli jsme se ve zlém. Prostě už jsem s ním nechtěla být. Ale teď nevím, jak mu mám říct, že už zkrátka nemá nejmenší šanci vztah obnovit. Možná to pochopí, když si něco začnu s tím druhým klukem z party, který o mně očividně taky jeví zájem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články