Martin (46): Bývalá manželka se nastěhovala o patro pod námi. Mám pocit, že nás pronásleduje

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz stres
muz stres

Rozvod pro mě byl tím nejtěžším krokem v životě. Po mnoha letech manželství jsem zjistil, že už svou manželku nemiluji a snažil jsem se jí to citlivě sdělit. Podle jejích slov jsem jí zlomil srdce a úplně ji zklamal. Odstěhovala se hned po pár dnech, kdy jsem jí sdělil své rozhodnutí. Teď už jsou to tři roky a ona se najednou rozhodla koupit byt pod námi.

Bydlím teď se svou novou přítelkyní a mám pocit, že mě má bývalá manželka záměrně otravuje. Po tom, co jsem našel novou známost, se opět vrátila do mého života, začala častěji volat a nyní bydlí i ve stejném domě. Obávám se, že žárlí a chce náš vztah napravit, já už ale nemám zájem.

Dala o sobě vědět po dlouhé době

Zdroj: 123RF.COM

Číslo své bývalé ženy jsem nikdy nadobro nesmazal. Dost mě překvapilo, když mi po dlouhé době zavolala a chtěla se sejít. Myslel jsem, že už jí moje zrada nebolí a chce si mě jen udržet jako dobrého přítele. Čekala na mě v krásných šatech a celou dobu se usmívala. Byla najednou plná energie a úplně jiná, než v našem vztahu. Celou dobu vyprávěla o svém úžasném životě a najednou mě překvapila nemilou novinkou. Sdělila mi, že se stěhuje zpět a bude bydlet pod námi. Oči jí zářily, říkala, že se ráda seznámí s mojí přítelkyní a můžeme se společně scházet. Přišlo mi to divné a nepříjemné, a proto jsem ze schůzky odešel, jakmile to bylo možné.

Od doby, co bydlí pod námi, nás chce pořád navštěvovat

Přítelkyně si mi už svěřila s tím, jak je jí nepříjemné, že mě má bývalá žena stále kontaktuje. První den na nás přišla zazvonit s upečeným koláčem, tak jsme návštěvu nemohli odmítnout. Ona to však vzala jako pozvání a teď nás chce navštěvovat stále. Vždy když přijdu večer z práce a těším se na zasloužený odpočinek, stojí za dveřmi má bývalá žena s vínem nebo zákusky na stůl a celá rozzářená se těší, že se opět setkáme. Už několikrát jsme nešetřili různými gesty, které ji měly naznačit, že je čas k odchodu. Dokonce občas prohodíme pár slov, aby pochopila, že o její návštěvy nestojíme. Ona má však klapky na očích i uších a myslí si, že jsme dobří přátelé.

Přítelkyně na mě tlačí, abych bývalé ženě vysvětlil situaci

Po dlouhé konverzaci se svou současnou partnerkou jsme usoudili, že když jemné náznaky nefungují, musíme být přísnější. Problém je ale v tom, že nevím, jak začít. Je mi trapné svou bývalou ženu poslat pryč, když čeká s úsměvem za dveřmi. Vytahovat to téma například ve výtahu mi přijde ještě obtížnější. Nejraději bych řešení situace nechal na své přítelkyni, ale ta o takové možnosti nechce ani slyšet.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články