Markéta: Zamilovala jsem se do kolegy v práci, nechtěla jsem nám zničit manželství

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
kolegove
kolegove

Nikdy bych nechtěla být rozvracečkou něčí rodiny. A už vůbec ne té vlastní. Miluji svého manžela a máme spolu tři děti, neodpustila bych si, kdybych jim provedla něco tak špatného.


V nové práci jsem se cítila skvěle. Neustále jsem o ní mluvila, bavila mě práce s administrativou, měla jsem skvělý plat. Proto se manžel hodně divil, když jsem mu po půl roce oznámila, že chci dát v zaměstnání výpověď. Jednu důležitou část jsem totiž ve svých nadšených vyprávěních z firmy vynechávala.

Potykali jsme si hned první den

Představil se jako Antonín, kterému všichni říkají Tony. Byl to pohledný sympatický muž a byla jsem ráda, že mě s mojí profesí bude seznamovat on a ne nějaká zapšklá paní. Tony mi ukázal mojí kancelář, kde si můžu dát kafe, co bude náplní mojí práce. Na jednu z nepříliš dobrých káv mě pozval ještě ten den, abychom se prý jakožto noví kolegové seznámili.
V práci byla tradice, že si mezi sebou většina kolegů tykala. Kromě Tonyho jsem ten den v kantýně potkala ještě pár dalších budoucích přátel, se kterými jsem si okamžitě padla do oka. Nepřišlo mi tedy nijak divné, že jsme se s Tonym tak rychle sblížili.

Věděla jsem o jeho rodině i dětech

Pořád jsme si měli co říct. V kanceláři jsme měli stůl hned naproti, takže jsme spolu probírali problémy v manželství, první mléčný zub jeho dcerky, obědvat jsme chodili spolu. Ačkoli se k nám ke stolu vždycky připojili ještě dva kolegové, s Tonym jsem si zkrátka hodně rozuměla. Byla to vždy ale spíše přátelská debata.

Na Vánočním večírku se to trochu zvrtlo

Zdroj: 123RF.COM

Asi bude znít klišé, že se to stalo na vánočním večírku, ale je to tak. Popíjeli jsme, rozdali si drobné dárky a ti méně odvážní odešli domů dříve. Také jsem chtěla jít za manželem, ale Tony mě přesvědčil, že noc je ještě mladá. Přehnala jsem to s alkoholem. Zavolal mi taxíka a doprovázel mě ke dveřím, dokonce i zavolal mému manželovi, že jedu domů trochu připitá, aby s tím počítal. Nezlobil se, je to úžasný muž a chápe, že se jednou za čas můžu bavit.

Když jsem se ale s Tonym loučila ve vstupních dveřích do budovy firmy, nevím, co to do mě vjelo, zkrátka jsem ho políbila. Nebyl to sice nijak dlouhý polibek, ale jsem si jistá, že ho opětoval. Usmála jsem se na něho a odešla pryč.

Byla mezi námi napjatá atmosféra

V práci si sedl k jinému stolu. Obědvat se mnou sice jednou za týden zašel, ale jinak se držel spíš dál. Když jsme spolu o aférce mluvili, přiznal, že se mu líbím, ale má doma ženu a děti a já to samé. Shodli jsme se na tom, že být svobodní, nebyl by v tom problém, ale milujeme oba své protějšky a nechceme se stát rozvraceči rodin.

Ačkoli se zdálo, že můžeme být jenom přáteli, náš vztah se změnil. Potřebovala jsem změnu, šílela jsem z toho, jak je mezi námi na pracovišti hustá atmosféra. Navíc se pár kolegů o incidentu dozvědělo a nepříjemně se vyptávali. Manželovi jsem řekla pravdu, bála jsem se, že by se něco dozvěděl od třetí strany.

Manžel je chápavý člověk, snaží se mi pomoci, jak je to jde

Bála jsem se, že se bude zlobit. On mě jenom objal a řekl, že chápe moji situaci. Byla jsem opilá. Dokonce zažertoval, že opít se on, možná by si s Tonym dal také říci. Překvapilo mě jeho jednání a o to víc se teď stydím za to své. Změnila jsem práci a snažím se být lepším člověkem. A se všemi chlapy si v práci raději vykám.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články