Markéta (37): Týden po svatbě jsem se dozvěděla, jaký je manžel nevěrník. Teď svatby lituji, přemýšlím o rozvodu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nevera rozvod
nevera rozvod

Jsou věci, o kterých by se mělo mluvit před svatbou. Můj muž je vychytralý člověk. Požádal mě o ruku a vzal si mě, aby mi mohl říct o všem špatném, co kdy udělal. Po svatbě totiž přiznal všechny své milenky a myslel si, že když jsme svoji, zkrátka už ho neopustím. To se ale plete.


První týden po svatbě bylo všechno skvělé a zalité sluncem. Myslela jsem, že mám vedle sebe toho nejdokonalejšího člověka na světě. Jenomže když jsme o víkendu leželi večer na gauči a užívali si pohodu, řekl, že se mnou musí mluvit. A to nikdy nevěstí nic dobrého.

Přiznal se mi k několikanásobné nevěře

Ten den mi řekl, že už to v sobě dál nemůže dusit. Prý ho to mrzí a myslel si, že to dokáže ututlat, svědomí ho ale tížilo. Přiznal se mi, že za ty tři roky, co se mnou před svatbou byl, měl hned několik milenek. Ani jednu z pěti žen prý neznám, byl s nimi i několikrát, když se cítil špatně po nějaké naší hádce.

Zdroj: 123RF.COM

Oznámil mi, že mě sice miluje, ale nedokáže snášet bolest, kterou mu vždy hádkou způsobím, a pomůže mu od ní jedině pocit, že ublížil i on mně. V našem případě tím, že mě podvede. Nevěděla jsem, co na to říct. Nakonec jsem jenom s pláčem odešla z místnosti a dva dny s ním nemluvila.

Usmířili jsme se. Myslí si, že je všechno v pořádku. Já ale přemýšlím o rozvodu

Přišel za mnou s tím, že ho to hrozně mrzí a že se pokusí již nikdy to neudělat. Dokonce mi ani nedal záruku. Hádat se tak brzy po svatbě prý nemá smysl. Souhlasila jsem a on to vzal jako odpuštění. Snažím se s ním vycházet a předstírat, že se nic nestalo. Zatímco on je v klidu a pohodě, tajně přemýšlím o rozvodu.

Nepřipadá mi, že by ho jeho činy mrzely. Myslím, že mi všechno vypočítavě sdělil až po svatbě, protože se bál, že se pravda provalí. Myslí si, že teď už mě má na stálo jistou a že ho neopustím. Jenomže to, co provedl, se jenom těžko toleruje. Děti zatím nemáme a nic mě u něj vlastně nedrží. To, co jsem zjistila, zapříčinilo, že se ze mě tak nějak vytratila láska k němu. Tuším, že to bude jedno z nejkratších manželství, co svět zažil.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články