Markéta (37): Mám tajného ctitele, jeho pozornost mě ale obtěžuje

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena 31
zena 31

Která žena by se zlobila, pokud by měla tajného ctitele? Snad každá by se cítila polichocena, kdyby se v jejím životě objevil někdo, kdo by jí dával najevo svou náklonnost a zájem. Markéta je ale opačného názoru. Patří k ženám, které skutečně měly tajného ctitele, kdekdo by je tak mohl považovat za šťastné, ne každému se totiž v životě poštěstí, aby ho někdo tajně obdivoval. Jak ale Markéta sama říká, její tajný ctitel pro ni nebyl potěšením, jako spíše životní přítěží.

Děkovala jsem příteli za dárek, který mi ale vůbec neposlal

„Byla jsem toho dne v práci, když mi kurýr donesl balíček,“ vzpomíná Markéta. „Jelikož jsem si sama nic neobjednala, automaticky mě napadlo, že mi ten dárek musel poslat můj přítel. V balíčku se ukrývala bonboniéra a přání krásného dne. Vzala jsem do ruky telefon a rozhodla se svému příteli poděkovat, protože mi jeho pozornost přišla velmi milá,“ vysvětluje Markéta.

Během několika minut se ale dozvěděla, že jí přítel žádný balíček neposlal. Ze sladkého překvapení a přání plného milých slov byl proto stejně tak překvapený jako sama Markéta. Ačkoli nevěděla, kdo jí ten balíček poslal, rozhodla se to hodit to za hlavu.

Zdroj: 123RF.COM

Balíčky mi chodily do práce i ke mně domů

Pozornost v podobě čokolády a milého vzkazu však nebyla poslední. Markétě začaly záhadné balíčky chodit nejen k ní do práce, ale stále častěji i domů. Kolikrát se stalo, že balíček od kurýra nebo pošťačky převzal její přítel, kterého začalo stále více zajímat, kdo za těmi záhadnými dary ve skutečnosti stojí.

„Přítel si dokonce myslel, že mám milence,“ svěřuje se Markéta. „Já ale netušila, kdo mi ty balíčky posílá, a rozhodně jsem o ně nestála. Často jsme se kvůli nim hádali, protože přítel odmítal uvěřit tomu, že stejně jako on nemám ani páru, kdo za těmi pozornostmi stojí. Vlastně se mu nedivím, že byl naštvaný. Pokud bych byla v jeho situaci a balíčky chodily jemu, taky bych se zlobila,“ přiznává Markéta.

Zdroj: 123RF.COM

Obrátila jsem se na policii

Situace se záhadným ctitelem dospěla až do bodu, kdy už Markétě připadala neúnosná. Jelikož stále nevěděla, kdo jí posílá ty balíčky, které poslední dobou už ani nerozbalovala, nevěděla si rady, jak s tím skoncovat. Proto se rozhodla obrátit se na policii.

„Nejdříve na mě koukali jako na blázna,“ vzpomíná Markéta. „Jeden policista si dokonce neodpustil poznámku, že bych přece měla být ráda, že mi někdo tímto způsobem vyjadřuje svoji náklonnost. Já ale nebyla ráda ani trochu,“ pokračuje Markéta. „Záhadné balíčky mě obtěžovaly, nemluvě o tom, že měly negativní dopad na můj vztah s přítelem. Ačkoli se tvářil, že mi věří, bylo mi jasné, že mě podezřívá, že mám za jeho zády milenecký poměr.“

Policie odhalila tajného ctitele

Markéta se nakonec dočkala pomoci. Policie po dvou měsících odhalila, kdo jí dlouhé měsíce posílal nevyžádané dárky. Markéta tak konečně věděla, kdo mohl za to, že se s ní její přítel rozešel.

„Je to bohužel tak,“ přiznává Markéta. „Přítel to neunesl a rozešel se se mnou. Na jednu stranu se mu nedivím, na stranu druhou mě to strašně štve. Nakonec jsem zjistila, že tím záhadným ctitelem byl můj bývalý spolužák ze střední školy,“ vysvětluje Markéta. „Kterákoli jiná žena by možná byla za ctitele ráda. Mně však tajný ctitel zničil vztah,“ říká Markéta, a tím její příběh ne zrovna šťastně končí.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články