Markéta (33): Myslela jsem, že když to spolknu, pochválí mě. Nepochopíte, co udělal místo toho

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
zena plac
Zdroj: Shutterstock

Když si Markéta brala Adama, myslela si, že je to dokonalý chlap. Poslední dobou ale čím dál tím víc zjišťuje, že mu nic není dobré. Cokoli totiž udělá, je podle něho špatně.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Jednou má problém s tím, že jsem něco neudělala, když to udělám, tak se mu zase nelíbí, že jsem to udělala,“ popisuje situaci Markéta. „Stále tvrdí, že to se mnou myslí dobře, ale já vůbec nevím, co si o tom myslet.“

Markéta se s Adamem hádá posledních šest měsíců skoro každý týden. A to obvykle kvůli nesmyslům. Poslední hádkou jí ale udělal scénu před rodiči, a to ji natolik naštvalo, že s ním už týden nemluví.

Neustále mi říkal, abych maličkosti házela za hlavu

„Je pravda, že se stresuji z nesmyslů,“ uznává čtenářka. „Rozhodí mě každá drobnost a jsem pořád samý výbuch vzteku. Můj muž mi vždycky říkal, abych se snažila maličkosti spíš házet za hlavu.“

Když Markétu povýšili v práci, měla velkou radost, a pozvala proto rodinu na oslavu. Její rodiče ale nebyli z jejího povýšení tak nadšení, jak si představovala.

„Otec do všeho rýpe, dříve mi to vadilo. Tentokrát jsem se ale rozhodla dát na manžela a spolknout to,“ vysvětluje. Čtenářka si myslela, že tím debata skončí, a manžel ji pochválí za to, jak asertivně se zachovala.

Matka s otcem Markétě pogratulovali k povýšení, otec se ale začal vyptávat, jak moc se jí zvýší plat, jak se jí změní pracovní doba a zda bude všechno stíhat jako doteď.

„Když zjistil, že vlastně dostanu jen o pár tisícovek víc, ale budu mít také mnohem víc práce, začal rýpat, že jsem si vlastně moc nepřilepšila a že bych na sobě měla pracovat.

Normálně bych se s ním začala hádat, tentokrát jsem se ale jen usmála a přešla jeho poznámku bez povšimnutí. On ale nepřestával. Když už jsem ignorovala asi sedmou jeho připomínku, můj muž zakročil,“ píše Markéta.

Adam v tu chvíli začal na Markétu z nepochopitelných důvodů křičet, jestli si nechá líbit to, jak do ní vlastní otec ryje. „Vůbec jsem to nepochopila. Začal na něj křičet s tím, že by mě měl pochválit, a ne ponižovat. Pak křičel na mě, proč si to nechávám líbit.“

Nemluvím s ním a moji rodiče si o něm myslí své

Když ten večer Markétini rodiče odjeli, ptala se svého muže, co měl jeho výstup znamenat. „Znovu na mě začal zvyšovat hlas. Řekl mi, že si nechám všechno líbit, a místo toho, abych byla na svou práci pyšná, jenom sedím a tiše poslouchám otcovy urážky.

To se mě dotklo. Řekla jsem Adamovi, že už mám dost toho, jak se mnou manipuluje. Jak mi jednou nadává za to, že všechno řeším, a podruhé mi vynadá za to, že jsem něco přešla mávnutím ruky.“

Markéta vypráví, že její sebeobrana najednou Adama zaskočila. Nejdřív se začal omlouvat, ale nakonec spustil s argumenty, které vedly jen k další hádce. „Sebrala jsem se a šla spát do obýváku,“ říká.

Na gauči spí Markéta dodnes. I když je to už týden a její muž se jí několikrát omluvil, ona má pocit, že by mu měla konečně dát najevo, aby s ní tolik nezametal.

„Miluji ho a on pro mě asi dělá to, co vidí jako nejlepší. Ale někdy mu zkrátka není dobré nic. A to musí skončit,“ píše závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články