Marika (39): Kvůli této jediné věci možná muži opouštěli i vás. Prozradím vám, jak na to vyzrát

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena bryle
Zdroj: Shutterstock

Dlouho si lámala hlavu nad tím, proč žádný její vztah nedopadl dobře. Zatímco její kamarádky se jedna po druhé vdávaly a zakládaly rodiny, Marika se vrhala ze vztahu do vztahu pokaždé se stejným výsledkem: vztah krachl ještě dříve, než partneři vůbec začali uvažovat o rodině nebo svazku.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Marika už nyní ví, proč jí každý dosavadní partner dal košem. Rozhodla se o své poznání podělit, protože je přesvědčena, že rozhodně není jediná žena, kterou kvůli něčemu takovému muž pustil k vodě.

Ze vztahu do vztahu

V posledních letech zažila Marika více vztahových krachů než kterákoli její kamarádka nebo známá. Hodně se tím trápila.

„Už mě nebavilo vždycky začít nový vztah a najednou řešit jeho konec,“ přiznává se.

„Nevěděla jsem, co dělám špatně. Muži ode mě prostě utíkali a já netušila, proč tomu tak je,“ pokračuje.

Přesto se nevzdávala. I když poslední vztah skončil rozchodem, netrvalo dlouho a Marika dala lásce šanci znovu.

Vždycky si našli nějakou výmluvu

„Nikdy jsem to nebyla já, kdo vztah ukončil,“ svěřuje se Marika. „Vždycky si našli nějakou výmluvu, pro kterou mi dali košem.“

Marika za ty roky vyslechla mnoho důvodů. Jeden netoužil po vážném vztahu, další potřeboval více volnosti, třetí nechtěl děti.

„Přesto jsem cítila, že to není ten pravý důvod, proč jsem vždycky skončila sama,“ uvažuje. Nemohla ale přijít na to, co je tím pravým důvodem.

Celé ty roky jsem dělala jednu velkou chybu

„Nyní mám přítele už třetím rokem. Je to můj doposud nejdéle trvající vztah,“ chlubí se Marika spokojeně. „Konečně jsem totiž přišla na to, co jsem celou dobu dělala špatně,“ naznačuje.

Nepřišla na to ale tak úplně sama. Pomohl jí k tomu současný přítel Honza. Na rozdíl od jejích předchozích partnerů totiž zbaběle neutekl, ale naopak Marice řekl, co mu na ní vadí.

„Přiznávám, že slyšet nepříjemnou pravdu z očí do očí nebylo moc hezké,“ píše. „Ale zamyslela jsem se nad tím a musela uznat, že má Honza pravdu. Celé ty roky jsem to dělala a byla to velká chyba!“

Ženy, nedělejte to. Chlapi to nesnáší!

„Rozhodla jsem se svěřit s tím, co jsem dělala špatně, protože věřím, že v tom nejsem jediná,“ vysvětluje Marika, proč napsala tento e-mail.

„Nedocházelo mi, že své partnery peskuji, a přitom jsem to dělala pořád,“ uznává. „Chlapi ale nemají rádi, když je žena peskuje a buzeruje, proto raději utekli,“ věří.

Marika všem ženám dává jednu skromnou radu: „Nepeskujte své partnery, nebo dopadnete jako já. Každý od vás uteče a budete se plácat od vztahu ke vztahu,“ radí.

Autor: Natálie Kabourková


Související články