Marika (33): Maminka naletěla podvodným prodejcům. Přišla o tisíce a teď se podvodníků nemůže zbavit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
naletela prodejcum
naletela prodejcum

Odjakživa jsem byla odpůrce takových těch akcí, kde vám doslova vnucují rádoby kvalitní produkty za bezva ceny. Několikrát se mi pozvánka na takovou akci dostala do rukou, někdy písemně, jindy telefonicky. V každém případě jsem ale odmítala. Moje maminka ale takový zarytý odpůrce není, proto se před nějakým časem společně se svými kamarádkami na jednu z těchto akcí vydala.

Několikrát jsem jí říkala, že jsou to podvodníci

S maminkou jsme na toto téma několikrát mluvily. Zpravidla v návaznosti na nějakou pozvánku, která mi dorazila a která ihned letěla do koše. I přesto ale maminka neodolala a nechala se na takovou akci zlákat. Když mi volala, že tam společně s Božkou a Jiřkou půjdou, v duchu jsem se křižovala a doufala, že to dobře dopadne. Jenže nedopadlo.

Zdroj: 123RF.COM

Hned po skončení akce mi maminka volala. Zněla nadšeně, jako by právě objevila Ameriku nebo minimálně vyhrála v loterii. Do telefonu šveholila, že si koupila sadu hrnců a že byly vážně za hubičku. V tu chvíli jako by se mi krev v žilách zastavila. Tak ona se vážně nechala ukecat?!

Chvíli byl klid

Situace utichla a já po čase přešla, že maminka koupila hrnce za 10 000 Kč. Přeci jen to byly její peníze, co jsem jí do toho mohla mluvit, ačkoli jsem s tím nesouhlasila. Jenže po čase mamince volali z té společnosti a nabízeli ji další nádobí – tentokrát mělo jít o zapékací mísu. Maminka po telefonu odsouhlasila vše, dokonce i to, čemu nerozuměla. Ve výsledku jí domů přišel balík za 4 000 Kč, který převzala a zaplatila. Ale to nebylo všechno.

Zdroj: Dmytro Sidelnikov/123RF.COM

Poté mamince začaly chodit další balíčky. Jednou za 500 Kč, podruhé třeba za 2 000 Kč, jindy za 1 000 Kč a podobně. Vždy se jednalo o nějaké nádobí – hrnec, pánev, mísu. Ptala jsem se maminky, jestli si něco takového objednala, jestli jí někdo volal. Pokaždé mi ale odpověděla, že nikdo nevolal a ona si nic sama od sebe neobjednala.

Jednostranně výhodná smlouva

Když mamince přišel asi sedmý balíček a opět za pěknou raketu, nechala jsem si od ní najít číslo, ze kterého jí volali. Zavolala jsem a dožadovala se vysvětlení. Toho jsem se dočkala: maminka podepsala smlouvu, ve které se zavazuje k pravidelnému odběru zboží od jejich společnosti. Když jsem žádala, aby mi smlouvu zaslali, že maminka žádnou nemá, paní se mnou nechtěla dál nic řešit a zavěsila.

Po několika telefonátech jsem z nich smlouvu vymámila. Ukázala se jako jednostranně nevýhodná, takže i právně napadnutelná. Neváhala jsem ani vteřinu a hned si najala právničku, aby maminku z jejich spárů dostala. Myslím, že je maminka dostatečně ponaučená, nezbývá mi tedy než doufat, že příště už je bude odmítat stejně tak, jako je odmítám já.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články