Marie (65): Bouřka nám zničila kůlnu pro slepice. Pojistka se na ní prý nevztahuje

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
pojistka
pojistka

Bydlíme na vesnici a na poměrně vysokém kopci. Počasí u nás bývá nevyzpytatelné a tak máme samozřejmě všechno pojištěno. Tedy alespoň jsme si to mysleli. Jenomže po nedávné bouři jsme kromě velkého úklidu byli nuceni řešit také problémy s příslušnými úřady. A bohužel se ukázalo, že naše šance na výhru byla už od začátku velmi malá.

Bouřka tenkrát přišla velmi nečekaně. Stihli jsme sice už za lijáku uklidit většinu venkovního vybavení, gril, slunečníky a stoly, ale nečekali bychom, že nám silný vítr odnese plechovou kůlnu, ve které máme slepice. Ty se naštěstí schovaly v bouři jinde, mají boudu průchozí a nejsou hloupé, proto se žádnému z našich zvířat nic nestalo. Kusy plechu ale manžel nosil druhý den ráno až z pozemku od sousedů.

Zdroj: 123RF.COM

Bouda nás stála pět tisíc korun, měli jsme ji pojištěnou, respektive jsme mysleli, že je pojištěna jako součást zahradního vybavení. Manžel proto ihned posílal zprávy na pojišťovny, celou událost nafotil a ptal se, jak můžeme postupovat. Odpověď, která nám přišla, byla velmi nemilá.

Na boudu se prý pojištění nevztahuje. Konkrétní položky máme vypsány ve smlouvě

Bylo nám řečeno, abychom si pečlivě prostudovali smlouvu, kterou jsme tenkrát s pojišťovnou uzavřeli. Bouda se totiž – jakožto údajně nemovitá věc – nedá počítat k zahradnímu vybavení, a proto na ní musí být pojištění zvlášť. Ve smlouvě jsme skutečně nenašli, že by byla kůlna pojištěna. Manžel se ale rozčiloval, že se s plechovým domkem rozhodně pohybovat dá. Navíc skleník je také podle nás věc nemovitá, ten ale pojištěný v rámci zahrady klasicky máme.

Bohužel i přes veškeré hádky s odborníky jsme se nakonec museli smířit s tím, že nám kůlnu nikdo neproplatí. Několik pracovníků s námi dokonce souhlasilo, ovšem proti podepsané smlouvě nelze vůbec nic podniknout. Komentáře o movitosti a nemovitosti věcí jsou údajně pouze nesmyslnou zástěrkou a jde především o to, že kůlna zkrátka vysloveně není na seznamu.

Pojistku jsme si nechali změnit. Nejde o peníze, ale spíše o princip

Ačkoli se pro nás nejedná o závratnou částku, z principu jsme celou věc dost dlouho řešili. Bohužel jsme nedocílili ničeho jiného, než pár hádek s úředníky. Manžel proto nechal ihned všechny pojistky u společnosti zrušit a přepsat je na jinou pojišťovnu. A tentokrát jsme si při čtení smlouvy dali skutečně pozor na každé slovo. Můžeme jen doufat, že se s podobnými podvodníky už nesetkáme.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články