Marie (58): Syn se nám ve 30 letech přiznal ke své deviaci, kterou se rozhodl léčit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena a manzel
zena a manzel

Máme s manželem celkem tři děti. Dvě dcery si našly rodinu a bydlí se svými manželi. Navštěvují nás, ale jsou samostatné a nezávislé. Pouze nejstarší syn, kterému je nyní už třicet let, stále žije s námi.

Dům máme veliký, má celé patro pro sebe, přispívá na nájem a platí si vlastní jídlo i hygienu. Není to tedy tak, že by nás zneužíval nebo byl mamánek. Spíš nám dlouhou dobu vrtalo hlavou, proč si tak šikovný mladý kluk nedokáže najít žádný vztah.

Milý, bezproblémový a hezký. Přesto pořád sám

Denis je hodný kluk, nikdy s ním nebyl žádný problém. Ve škole byl vždy premiant a po dokončení vysoké školy nastoupil do celkem dobře placené práce, kde si ho cení. Navíc cvičí a dost o sebe dbá, takže je i pohledný. Proč ho tedy nikdo nechce, nám nebylo jasné.

Zdroj: 123RF.COM

Nikdy neměl žádný vztah. Ani krátkodobý, dokonce ani žádný úlet. Často jsme s ním situaci řešili, ale vždy nám dával vyhýbavé odpovědi. Až nedávno se nám svěřil. Zájem o něho je, ale on žádný vztah nechce. Má totiž velmi choulostivý problém.

Přitahují ho nezletilé osoby. Za svůj problém se styděl

Ten večer nám řekl, že už dál nemůže. Prý doufal, že se jeho povaha časem změní, ale jelikož si nemůže pomoc, rozhodl se léčit a říci to i nám. Nechtěl nás totiž zklamat. Když nám oznámil, že ho přitahují děti, otec se zděsil a zeptal se, jestli je jeho syn pedofil. Sice jsem ho chtěla v jeho reakci zastavit, ale Denis prohlásil, že to je v pořádku.

Objasnil nám, že si o problematice spoustu věcí načetl. Bohužel na to každý nahlíží jako na problém lidí, kteří ubližují dětem. Ve skutečnosti se jedná o závažnou psychickou poruchu, která se musí řešit s lékaři. Denis nikdy nikomu neublížil. Ale bál se jakéhokoli vztahu, protože se mu nikdo nelíbil. Tedy nikdo až na nezletilé osoby.

Nechtěl nám ublížit, proto to tajil. S léčbou mu pomůžeme

Denis je příkladem toho, že pokud má člověk takový problém, může ho řešit i s doktory, aniž by komukoli ublížil. Měl se nám svěřit už dávno, jenomže se bál a nechtěl nám prý ublížit. Manžel sice na jeho nemoc nahlíží trochu s odstupem, snaží se ale pochopit, že za to náš syn opravdu nemůže a že je pro něj velmi těžké svěřovat se psychiatrům.

Prozatím je situace řešena prášky. Denis není nikomu nebezpečný. Ubližuje pouze sám sobě tím, jak se trápí. Zda si někdy najde normální vztah je ve hvězdách. On sám tvrdí, že nikoho nechce, že by nedokázal mít rodinu s dětmi. Že chce žít poklidný život, aniž by kohokoli ještě víc zklamal.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články